Božstva a Modlidby

Goto down

Božstva a Modlidby

Příspěvek pro Admin za Sat Jul 02, 2016 3:25 pm

Božstva byla kdysi důležitou součástí života všech ras nacházejících se na kontinentu Theya.  Mnoho lidí odříkávali své přání k různým bohům a ty jim odpovídali. Farmáři se modlili k bohyni země aby jim pomohla z úrodou. Námořníci k bohům větru a moře aby jim umožnil plavbu po nelítostném moři. Bohové na tomhle světě pomáhali lidem ale jak přibývalo lidí a bohů ne měli na denním pořádku tolik práce že prostě nemohli být všude  a proto lidé zanevřeli a přestali věřit. Dnes je málo těch kteří s bohy komunikuje a ještě méně těch kterým se bohové skutečně zjevily. Někteří říkají že vidí bohy každý den jiní zase že bůh se jim nezjeví byť se snaží sebevíc. Modliby a relikvie jsou prakticky jediným důkazem toho že bohové skutečně existují či existovali.
Relikvie jsou vlastně boží nástroje lišící se jeden od druhého. Nějaké relikvie jsou meče, jiné jsou jehly apod.. Relikvie může být téměř cokoliv a je jen na bohu co si vybere za svoji relikvii. Každá z nich má však schopnosti daleko přesahující normální předměty. Není zákonem že jeden bůh = jedna relikvie. Jsou bohové kteří dávají relikvie „na počkání“ ale jsou bohové kteří váhají a nebo dokonce nadají vůbec. Je jen na bohu jak silnou relikvii předá svému vyznavači.
Modliby jsou běžnější než relikvie. Mnoho bohů zanechalo modlidby svým vyznavačům. Něco jako „magická slova“ která jejich vyznavači zvolají a tyto slova jim poté poskytnou různé schopnosti. Narozdíl od magie síla pramení od samotného boha čili člověka vůbec nevyčerpá, ale není na ni 100% spoleh. Problém je že tyto modlidby byly po mnoho let říkány slovo za slovem že bohové je slýchali téměř na dením pořádku a někteří přestali odpovídat. Na některé bohy bylo již úplně zapomenuto. Jejich modlidby ztraceny a jejich relikvie téže.  Jiní bohové, více známý, jsou však stále v jisté míře uctíváni ovšem tito bohové mají jednoduše příliš práce aby zde byli pro každého.

Hlavní Bohové:

Rhazien: Bůh světla - považován za nejmocnějšího z bohů
Lazarus: Bůh temnoty - protiklad Rhaziena
Thesera: Bohyně země
Shaego: Vládce podsvětí
Arien: Pán oblohy
Morne: Vládkyně moří
Sibyl: Bohyně války
Lahmé: Bohyně lovu
Gert: Bůh kovářů
Tribyl: Bohyně moudrosti

Menší bohové:

Pert: Bůh lesa
Jea: Bohyně sněhu
Tartau: Bůh smrti
Tristian: Bohyně zvířat
Ciam: Bůh hudby
Agrosté: Bohyně úrody
avatar
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 437
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnota
Síla
Obratnost
Tělesná zdatnost
Inteligence
Charisma
Síla vůle
Vnímání
Štěstí

Život:
0/0  (0/0)

Zobrazit informace o autorovi http://ftrpg.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru