Magie

Goto down

Magie

Příspěvek pro Admin za Mon Jul 04, 2016 2:24 am

[center]Magie
Magie je přístupná každému ale ne každý ji používá. Proč? Jednoduše řečeno je složité začít. Nikdo totiž přesně neví  jak magii ovládnout. Člověk totiž nikdy tuto magickou sílu nedokáže zkrotit úplně a nejenom on. Každá z mladých ras má s tímhle problém. Jediní kdo přišli na způsob jsou Vysocí Elfové a ti jsou již všichni mrtví a tajemství je ztraceno s nimi. Jak ale magie funguje? První co člověk musí udělat dostat vůbec přístup ke „zdroji“ magie. Což samo o sobě není nic těžkého a člověk s velkou koncetrací to zvládne bez sebevětších problémů.  Po téhle meditaci kdy dostane člověk přístup ke zdroji se jeho život drasticky změní. Problém totiž je že ani sám mág neví zda je na magii připraven jelikož nikdo přesně magii nerozumí respektive nikdo ji plně nechápe. Jakmile získal mág přístup ke zdroji tak tam jeho problémy zdaleka nekončí. V první řadě musí se mít mág na pozoru aby doslova nečerpal ze zdroje příliš. Jelikož onen zdroj je prakticky neomezená síla tak je možné že mág do ní doslova propadne a ta ho v oslnívé výbuchu rozmete na všechny světové strany. Pokud se mág naučí brát si to zprávné množství, což chce disciplínu a zkušenosti, může začít tuto sílu využívat. Odsud už je cesta poměrně lehčí ale zcela ne úplně jednoduchá.

Začneme tedy tím co z toho plyne pro hráče. Každý kdo chce využívat magii si musí vybrat dvě věci. První začne tím že si vybere co za magii chce vlastně začít používat. Poté přejde na to že k ní rozdělí zkušenosti. Jako příklad vezmeme třeba "Ohnivou magii", kterou orankuji následovně na prvních několik zkušenostních bodů (ZB)

20ZB = Vytvoří jiskry s zaříkáním.
40ZB = Jiskry neverbálním gestem (lusknutí), vytvoření plamenu v ruce se zaříkáním
60ZB= Posilnění ohně pomocí magie se zaříkáním na dálku
80ZB = Vytvoření plamenu gestem, vrhnutí ohně se zaříkáním
100ZB = Tvarování ohně na kouli
140ZB = Vrhnutí ohnivé koule se zaříkáním.
.
.

Každý hráč kdo chce magii tímto způsobem si ji orankuje, klidně více do podrobna nebo více obecně, a pošle ji spolu s životopisem a bude schváleno či nikoliv.


avatar
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 287
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnota
Síla
Obratnost
Tělesná zdatnost
Inteligence
Charisma
Síla vůle
Vnímání
Štěstí

Život:
0/0  (0/0)

Zobrazit informace o autorovi http://ftrpg.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru