Magie

Goto down

Magie

Příspěvek pro Admin za Mon Jul 04, 2016 2:24 am

Magie
Magie je přístupná každému ale ne každý ji používá. Proč? Jednoduše řečeno je složité začít. Nikdo totiž přesně neví jak magii ovládnout. Člověk totiž nikdy tuto magickou sílu nedokáže zkrotit úplně a nejenom on. Každá z mladých ras má s tímhle problém. Jediní kdo přišli na způsob jsou Vysocí Elfové a ti jsou již všichni mrtví a tajemství je ztraceno s nimi. Jak ale magie funguje? První co člověk musí udělat dostat vůbec přístup ke „zdroji“ magie. Což samo o sobě není nic těžkého a člověk s velkou koncetrací to zvládne bez sebevětších problémů. Po téhle meditaci kdy dostane člověk přístup ke zdroji se jeho život drasticky změní. Problém totiž je že ani sám mág neví zda je na magii připraven jelikož nikdo přesně magii nerozumí respektive nikdo ji plně nechápe. Jakmile získal mág přístup ke zdroji tak tam jeho problémy zdaleka nekončí. V první řadě musí se mít mág na pozoru aby doslova nečerpal ze zdroje příliš. Jelikož onen zdroj je prakticky neomezená síla tak je možné že mág do ní doslova propadne a ta ho v oslnívé výbuchu rozmete na všechny světové strany. Pokud se mág naučí brát si to zprávné množství, což chce disciplínu a zkušenosti, může začít tuto sílu využívat. Odsud už je cesta poměrně lehčí ale zcela ne úplně jednoduchá. Jsou tzv. 3 třídy Magie. Tyto třídy nejsou podle obtížnosti ale neznamenají nějakou nadřazenost, čili žádné 1>2>3, jen určují jak jednoduché jsou na použití.

1 Třída
Magie základní je magie těla. Posilnit svoje tělo a relfexy je jednuché a dá se považovat za základ ovšem někteří mágové mu věnují celý život a dokáží se svým tělem dělat nevýdané věci. Tato magie je nejednoduší a nezpotřebává tolik magie.

2 Třída
Je magie která VYUŽÍVÁ , důležité slovo, předměty a elementy. Řadí se mezi ně telekyneze či manipulace s vodou či ohněm, ohýbání různých předmětů různých tvarů. Magie však předměty a elemnty netvoří jen je ohýbá ke své vůli případně je zvětšuje a znásobuje. ( z malého ohně obrovský požár apod.) Je náročnější na magii.

3 Třída
Tahle třída vlastně tvoří. Dokáže vytvořit dřevo, oheň, vodu, blesky a podobně. Stejně tak jako vytvoření elementálů či podobně i toto je magie této třídy. Je velmi náročná na magii a zvládne ji jen zkušený mág. Řadí se mezi ni i iluze.

Každá magie se učí jinak a některé jsou lehčí na ovládnutí než jiné. Vzhledem k počtu odvětví, které tato oblast pokrývá bude každý mág posuzován jinak, jelikož síla každé magie má vrchol někde jinde a na každou schopnost ve vaší magii bude třeba jiné bodové ohodnocení.


Příklad:
Nekromancie:
1 - 100 zkušeností - oživit malá zvířata (Králík, Liška etc.) a jejich ovládání. Schopnost je nestabilní = Končetiny mohou zhnít během souboje.
101-150 - Ovládání malých zvířat bez problémů.
151-200 - Ovládání oživených zvířat typu vlk. Nestabilní
201-250 - Ovládání zvířat jako vlk bez problému.
251-400 - Ovládání "ghoulů" (Lidí bez zvláštních schopností). Nestabilní.
351 - 400 - Ovládání velkých zvířat (Medvěd etc. ) Nestabilní
401 - 500 - Ovládání ghoulů + velkých zvířat stabilní.
501 - 750 - Ovládání oživlých mrtvých na velké úrovni. Stále nemyslící ale mohou používat zbraně podobně jako za živa. Nestabilní
751-900 - Ovládání oživlých mrtvých stabilní.
901 - 1200 - Mrtvoly mohou komunikovat a myslet. Nestabilní
1201 - 1600 - Stabilní
1601 - 1900 - Umožní oživeným mágům používat magii. Nestabilní
1901 - 2000 - Stabilní
2900 + Mág má možnost vstoupit po smrti do jiného těla.
avatar
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 275
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnota
Síla
Obratnost
Tělesná zdatnost
Inteligence
Charisma
Síla vůle
Vnímání
Štěstí

Život:
0/0  (0/0)

Zobrazit informace o autorovi http://ftrpg.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru