Lybster (Vesnice)

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Re: Lybster (Vesnice)

Příspěvek pro Tal'maer za Tue Aug 07, 2018 11:13 pm

Cesta až do dediny bola bez väčších problémov. Nikto sa ma na okraji cesty nesnažil okradnúť a nič ma ani nezdržalo. Čím som bol tiež bližšie k dedine, tým hlasnejšie som počul hrať hudbu. Rôzne hudobné nástroje, no rozoznával som hlavne tie klasické dedinského typu. Počul som smiech, zábavu.. žiadny krik a ani strastiplné zvuky. Možno by sa jeden divil no, to ma znervóznilo. Zväčša keď som prichádzal na miesta, kde ma posielalo vedenie.. miesta boli buď zdevastované, zamorené, alebo si tam z toho nejaký psychopatický necromancer spravil svoju novú základňu. To som očakával.. bol by som pokojný, vedel by som, čo sa deje. No tu? S povzdychom som vstúpil do milej vravy v dedine, ktorá ma v momente prijala medzi seba. Kto vie, možno ešte tá.. katastrofa nezačala. A tak som sa k oslavám pridal. Pil som medovinu zadarmo a taktiež som si zatancoval s krásnymi dedinčankami. Ako keby som bol len ďalší cestovateľ, ktorý sa touto dedinou prehnal. Bola ale pravda, že som počúval. Počúval som o čom sa ľudia rozprávali, o nejakých strastiach a problémoch. Hocičo, čo by mi mohlo napovedať, čo sa tu stalo alebo stať má, alebo deje.
Tal'maer
Norman

Poèet pøíspìvkù : 50

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnota
Síla8
Obratnost8
Tělesná zdatnost8
Inteligence4
Charisma5+1
Síla vůle3
Vnímání5
Štěstí4+1

Život:
110/110  (110/110)

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Admin za Tue Aug 07, 2018 11:54 pm

Vesnička pokračovala však ve veselici dál a dál. Nic se tu nedělo. Nic, co by nasvědčovalo pozornosti naturalistů. Místní se bavili, pivo a víno teklo proudem a veselice byla živá.
Hned co dorazil do vesnice, jedna z děveček ho zastavila a dala mu na krk z květin upletený náhrdelník, který nosila většina místních a ze široka se na něj usmála.
Bylo zde vidět že je to vesměs lidská veselice. Ovšem veknu u karavanu bylo i pár elfů co žonglovali s různými kejklemi a Argoniáni kteří zde byli jako obchodníci.
No jak už Talmaer říkal snažil se poslouchat a tak i ledacos slyšel... ovšem nic z toho mu moc nepomohlo. Sedláci bavící se o úrodě, chlubící se tím že "jejich dýně letos uričtě vyhraje" a podobné žvásty prostého lidu.
Slunce bylo v pravém poledni. Doslechl se také že dnes je na programu ochutnávka vín, zítra předvádění dýní a den poté soutěž o nejlépe vyřezanou dýni.
Viděl také ring ve kterém zápasili muži v blátě a snažili se jeden druhého dostat na lopatky.
Celé to bylo doprobázené vyvolávání různých stánků snažící se prodat nějakou tu tretku, pamlsek a nebo nabídnout nějakou soutěž.
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 287

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnota
Síla
Obratnost
Tělesná zdatnost
Inteligence
Charisma
Síla vůle
Vnímání
Štěstí

Život:
0/0  (0/0)

Zobrazit informace o autorovi http://ftrpg.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Fallen Angel za Thu Aug 09, 2018 9:41 pm

Už z diaľky bol počuť radostný smiech, hudbu, rôzne hlasné pokriky, preto trafiť ku nej bolo jednoduché. S jemným úsmevom som prekonala diaľku, ktorá ma od nej delila, a vstúpila na jej pôdu. Stiahla som si kapucňu, odhalila svoj pôvod, ale aktuálne to asi nikto neriešil. Teda na prvý pohľad. Ľudia okolo mňa prechádzali, usmievali sa, popíjali rôzne druhy alkoholu, napchávali sa, rozprávali o dyniach. Tá nálada na mňa padla tak rýchlo, že zrazu som sa vysmiata predierala pomedzi dav, prezerala si stánky, prijímala rôzne ochutnávky, a napokon...som sa nechala strhnúť do tanca, ktorý sa nápadne podobal tomu írskemu. Rýchlo som sa pripôsobila, pretože tanec a hudba boli mojou súčasťou už odmalička. Hoc som bola o čosi vyššia než tunajšie ženy, zapadla som medzi nich dokonale, užívala si hudbu a nechala sa unášať vlnou rytmu s ostatnými. Svoj plášť som samozrejme zložila a pohodila ho neďaleko, tak, aby som naňho videla a našla ho hneď. Biele šaty zažiarili v tme, medzi tými všetkými nevýraznými farbami, kým som sa zabávala formou tanca s ostatnými, ale ani to nikto neriešil, pretože som tu rozhodne nebola jedinou elfkou.
Fallen Angel

Poèet pøíspìvkù : 9

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnota
Síla3-1
Obratnost6+2
Tělesná zdatnost2
Inteligence10
Charisma8-3
Síla vůle7
Vnímání6+1
Štěstí3

Život:
100/100  (100/100)

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Tal'maer za Fri Aug 10, 2018 7:11 pm

Dobrá nálada mnou trocha upadla. Sadol som si na zadok pri nejakej krčme a nechal som si naliať plný džbán piva, ktorý som popíjal, zatiaľ čo som stále, aj keď už menej pozorne, sledoval dav a ľudí okolo. 
"Tristo hrmených.. nikdy to nemôže byť jednoduché čo?" Povzdychol som si, ani som neriešil, či ma niekto bude počuť. Mohol som to brať ako výzvu, no nebral. Najradšej by som bol, aby sa problém proste stal a ja ho vyriešil .. a nie toto. Poškrabal som sa vo vlasoch a rozmýšľal som, že by som sa aj zapojil do nejakého rozhovoru, no o čom? O tekviciach? Ja som ich ani nemal rád, nechutili mi. Pre to som sa vydal hľadať ubytovanie, nejakú izbu v miestnom hostinci, najlepšie s výhľadom von. Zapískal som ešte pred tým na obe prsty, na čo môj orol zletel a zosadol mi na nastavenú ruku. Len som si ho vyložil na rameno a podal mu maškrtu v podobe sušeného mäsa. Hurá na hľadanie ubytovania.
Tal'maer
Norman

Poèet pøíspìvkù : 50

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnota
Síla8
Obratnost8
Tělesná zdatnost8
Inteligence4
Charisma5+1
Síla vůle3
Vnímání5
Štěstí4+1

Život:
110/110  (110/110)

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Admin za Mon Aug 13, 2018 1:20 pm

Talmaer

Jak už to tak bývá jeho poznámku o tom že už to "není jednotuché." Přešli místní s úsměvem a jen řekli něco ve smyslu že by si měl dát další džbán piva.
Celý ten kousek s orlem okolním lidem připadal tak zajímavý, že si vysloužil potlesk. Očividně ho lidé měli za jednoho z těch kejklířů.
Vesnice byla plná lidí ale ubytování bylo stále dost. Když dorazil do jednoho hostince byla mu nabídnuta poměrně rozumnou cenu a tak nemělo smysl ji odmítat.

Linn

Když dorazila do vesnice oni dřevorubci šli vlastním směrem. Pravděpodobně teď neměli náladu na oslavy a měli před sebou nejednoduchý úkol a to oznámit špatné novinky vdově.
Vzhled elfky na sebe sice upoutával pozornost, no dnes tu nebyla jediný elf a tak to nebylo jak pěst na oko.
Po chvíli zapoměli na to, o koho se jedná a pozvali ji k tanci jeden po druhém.
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 287

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnota
Síla
Obratnost
Tělesná zdatnost
Inteligence
Charisma
Síla vůle
Vnímání
Štěstí

Život:
0/0  (0/0)

Zobrazit informace o autorovi http://ftrpg.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Fallen Angel za Mon Aug 13, 2018 2:02 pm

Milovala som túto stránku ľudí - schopnosť zabaviť sa. V aktuálnej nálade nikto neriešil, či mám špicaté uši a smaragdové vlasy a lístie v ňom, iný druh oblečenia, než na aký sú zvyknutí. Vnímali ma ako jednu z nich, preto ma pozývali do tanca jeden po druhom. Smiala som sa, keď som sa medzi nimi točila, sem tam sa zapojila spevom, ak som poznala text danej pesničky. Vyzerala som byť šťastná a spokojná, netrápili ma žiadne problémy. Napokon som začala cítiť chvíľkové vyčerpanie, nie že by som nemala kondičku, ale vykrúcala som sa tu pekne dlho, a tak som sa nenápadne stratila, vzala si svoj plášť a prechádzala pomedzi dav, hľadajúc si pokojnejšie miesto, kde by som si mohla na chvíľu odpočinúť. Započula som niekde potlesk, avšak ten sa v hudbe a celkovom ruchu rýchlo stratil, a tak som tomu nedávala pozornosť.
Fallen Angel

Poèet pøíspìvkù : 9

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnota
Síla3-1
Obratnost6+2
Tělesná zdatnost2
Inteligence10
Charisma8-3
Síla vůle7