Rasy

Goto down

Rasy

Příspěvek pro Admin za Thu Dec 22, 2016 12:34 pm


Informace

Rasy se dělí na tzv. staré a mladé rasy. Mezi staré rasy se řadí ty rasy které tu byli ještě před jakoukoliv civilizací. V době kdy lidé byli ještě opice či v době kdy elfy bohové nepřetvořili k obrazu svému. Staré rasy vznikly z elementů země a nebo z záchvěvů přírody. Vytvořila je pravděpodobně stejná síla ze které vzešli samy bohové ovšem do těch co se týká síly mají opravdu daleko. Tyto rasy jsou velmi mocné a na pokraji vyhynutí. Jsou také málo početné a jejich přežití se u některých druhů zajistil míšení mezi rasy mladými. U některých ras, jako například Enti, to však možné nebylo a proto tyto rasy jsou velmi vzácné a skoro se s nimi nepotkáme.
Mladé rasy byly vytvořeny několika způsoby některé se vyvinuli ze zvířat jiné vzešli z magické síly podobné té která vytvořila Staré rasy. Tzv. Zvířecí rasy byly mnohem početnější než ty "Magické" rasy. Elfové však byly vyjímkou, protože zde byly nejdéle a tak se mohla jejich civilizace vyvynout v početnou.

Na našem fóru je možné hrát pouze za mladé rasy, důvodem je že staré rasy by byli k ostatním hráčům jednoduše nefér.

Staré

Draco – vyhubená
Enti
Satyři
Upíři
Obři
Goblini – početná
Nymphy
Dryády
KentauřiMladé Rasy

Zvířecí:
Člověk
Vlkodlak
Tauren
Argonian
Khajit

Magické:
Elf
Trpaslík
Orc
Saphir

Rasa: Člověk
Početnost: Velká
Reputace: Neutrální
Popis: Lidé jsou jednou z nejběžnějších ras. Jsou to typ rasy která se snaží uspět v každém řemesle, v každém odvědví, ale neexceluje v žádném. Je to jejich způsob se přizpůsobit a rychle se učit, který jim dovolil se dostat na pomyslný vrchol. Není řemeslu či schopnosti, kterou člověk nevlastní ale stejně tak není řemeslu které by člověk sám započal. Dalo by se říct že všechno co umí či zná má od jíné rasy. Příslušníci této rasy se taktéž nejvíce liší jeden od druhého. Každý člověk je povahově jinný a nedá se je tak lehce zahrnout jako například Taureny. V potaz musíte vzít odkud také člověk pochází. Lidé se severu jsou například postavou i barvou kůže jiní než ti z jihu.
Body: + 2 libovolněRasa: Elf
Početnost: Střední
Reputace: Špatná
Popis: Elfové jsou dnes již jen skořápkou svého někdejšího já. Dřívější elfové byly znalostmi na jiné úrovni. Jejich technologii a magii se dodnes nic nevyrovná. Ovšem historie chtěla tomu tak že jejich předkové učinili určitá rozhodnutí, která vedla k tomu, že jejich rasa se dostala do dnešní situace. Dnes se elfové zabívají spíše samy sebou. V království je na ně pohlíženo jako na zrůdy a většina z nich proto není ve větších městech vítána. Jako rasa však jsou elfové hbití a mrštní. Praticky je nejde slyšet a jejich smysly jsou na větší úrovni než ty lidí. V magii mají elfové jistý dar navíc. Jejich rasa však strádá co se týče technologie a hrubé síly.
Body: + 2 Obratnost, +1 Inteligence, +1 Vnímání,  -3 Charisma vůči ostaním rasám, -1 SílaRasa: Tauren
Početnost: Malá
Reputace: Kladná
Popis: Taureni jsou mírumilovná rasa, která se zajímá o přírodu a o péči o ni. Drží se od lidí a ostaních ras stranou a prakticky jejich celá populace sídlí ve Skalnatých Horách, kde mají několik malých osad. Bojovníci této rasy namají sobě rovného, jejich síla je mnohem větší než ta ostatních ras. Stejně tak jejich odolnost je větší. Většina Taurenů se ovšem drží boje stranou a je jen pár rodin které se živý bojem. Většina Tuarenů je však poměrně zaostalá a proto jim některé věci, jako magie, přijdou zvláštní a může trvat délší dobu než ji zcela pochytí.
Body: +2 síla, +2 Tělesná zdatnost, -2 obratnost, -1 inteligenceRasa: Khajit
Početnost: Malá
Reputace: Neutrální
Popis: Khajitové jsou především známí jako pocestní obchodníci. Dokáží vidět v noci a jejich smysly, jako je čich a zrak, jsou ne velmi vysoké úrovni. Kromě obchodu se někteří znich živý i jako výrobci šperků. Většina z nich žije ve stepých jižně od Hranice, ovšem několik jich najdete aji v Království. Mnoho z Khajitů je velmi nepředvídatelných a proto by se před nimi měli mít lidé na pozoru. Taktéž je málo z jejich rasy kteří praktikují magii a většina z Khajitů proti ní má averzi. Možná za to může to že jejich rasa je přirozeně slabá proti magii.
Body: +2 Obratnost, +2 Vnímání, -3 Síla vůleRasa: Vlkodlak
Početnost: Malá
Reputace: Neutrální/Kladná
Popis: Vlkodlaci sou nejmladší z ras. Jejich kultura byla dříve z spojena z lidmi od kterých se učili a se kterými mají nejlepší vztah. Jejich přednosti tkví v jejich smyslech a v jejich síle. Co se týče tělesné stránky jsou nejlépe vyvážená rasa, ovšem duševní stránky tam to trochu vázne. Většina z jejich rasy se drží v královstvích a slouží na různých pozicích většinou jako stráže či jako stopaři. Vlkodlaci jsou vzhledem podobným lidem ovšem mají více zvířecich rysů. Do obchodů či do politiky se moc nehrnou. Vlkodlaci se také rodí bez magie. Co se týče řemesel tak jsou vyjmeční námořníci a na lodích se cítí jako doma. Možná za to může právě to že jsou to nejlepší plavci. Nějací z vlkodlaků mají sílu se proměnit zpátky do své vlčí formy, je to však spíše vzácné.
Body: +1 Obratnost, +1 Vnímání, 1+ Síla, +1 Tělesná zdatnost, -1 Inteligence, -1 Síla vůleRasa: Trpaslík
Početnost: Velmi malá
Reputace: Kladná
Popis: Trpaslíci v dnešní době žijí pouze v jednom z měst pod skalnatými Horami. Není jich více než 10 tisíc, ovšem v současné době je jejich populace na vzrůstu. V Království jich mnoho nenajdete, jelikož pokud Trpaslík vstoupí na povrch je považován za vyvržence, s vyjímkou stráží. Do svého města trpaslící pouští jen obchodníky, kteří prodávají potraviny či kupují zbraně nebo rudu. Trpaslíci jsou od přírody nadaní pro práci s kovy. Dokáží vyrobit ty nejlepší zbraně a brnění. Jsou také nesmírně paličatí a nejvíce ze všech ostatních ras se drží svých tradic. Díky tomu že jsou většinu času tráví vpodzemí mají toleranci ke tmě ovšem špatně vidí za deního světla.
Body: 1+ Síla, +1 Tělesná zdatnost,+2 Síla vůle, -1 VnímáníRasa: Argonián
Početnost: Malá
Reputace: Špatná
Popis: Argoniáni jsou poměrně špatně snášeni ostatními rasami. Jejich vzhled se také od ostatních ras nejvíce liší. Argoniáni spíše připomínají ještěrku než člověka. Jejich fyziologie je tomu taktéž nakloněná. Například jejich děti se rodí z vajec. Jsou však prakticky 100% immuní vůči všem lidským jedům a jejich nemocem. Argoniáni jsou také obojživelníci takže dýchání pod vodou je pro ně hračka. Jejich vzdělanost je na malé úrovni jsou omezení ve vzdělání a díky odtržení od civilizace žijí prostší život. Argoníáni jsou adaptabilní a jejich těla jsou navržená tak že dokáží žít téměř v jakýchkoliv podmínkách. Jejich kůže je také tvrdší a odolnější než lidská.
Body: +3 Tělesná zdatnost, +1 Obratnost, -1 Inteligence, -1 síla vůleRasa: Orc
Početnost: Střední
Reputace: Špatná
Popis:Orcové jsou v království méně početní, ovšem neznamená to že jejich celkové počty jsou malé. Žijí podobně jako Khajitové, ve stepých či horách a navzdory tomu že jsou stále ve věčném konfliktu jejích čísla se stále drží na stejné hladině. Jejich specialitou je kování. Nedosahují sice takové úrovně jako trpaslíci ovšem jejich zbraně vypadají sice všelijak ale jejich kvalita je vysoká. Jejich těla jim zaručují velkou odolnost a sílu. Jsou to však již od přírody horké hlavy.
Body: +2 síla, +1 odolnost, -1 intelektInformace k polovičním rasám: I když potomek mezi některými rasami je možný, rasy jako Argonián, Khajit, Vlkodlak či Tauren, mají Fyziologii odlišnou natolik že se mohou rozmnožovat je se svou vlastní rasou. Navíc na některé z těchto polovičních ras je špatně nahlíženo a to obvzlášť na potomka člověka a elfa.


Rasa: Saphir
Početnost: Střední, v království malá
Reputace: Spíše špatná
Popis: Saphiroti jsou velmi početnou rasou, byť se v království skoro neobjevují. Žijí na ostrovech, daleko od pevnini. Jejich vzhled je podobá elfovi. Ovšem pleť této rasy je odlišná a jejich uši nejsou tolik špičaté. Jejich rasa je však kulturou od elfa či člověka velmi daleko. Valná většina této rasy věří na pořádek a tradice. Jsou velmi přísní jak na sebe, tak na všechny s kterými se potkají. Jejich neutuchající vůle, z nich dělá velmi silné protivníky. Do nedávne neovládali magii, tu přineslo až království. Stejně tak neznali jinou rasu než oni sama a nemají ponětí co jsou démoni. Díky vzhledu, připomínajícímu elfa, jsou však stejné předsudky k nim, jako k elfům. Stejně tak jsou mírně zaostalejší oproti pevněnině.
Body: + 3 síla vůle + 1 libovolně - 2 Inteligence


Body pro poloviční rasy:

Člověk + Elf: +1 libovolně +1 inteligence +1 vnímání + 1 obratnost, -3 charisma, -1 síla
Člověk + Trpaslík: +1 libovolně, +1 tělesná zdatnost, +1 síla vůle, -1 vnímání.
Člověk + Orc: 1 libovolně +1 síla, +1 tělesná zdatnost, - 1 inteligence
Elf + Orc: +1 síla +1 vnímání, +1 tělesná zdatnost - 2 charisma
Elf + Trpaslík: +1 inteligence, +1 síla vůle + 1 obratnost, -2 charisma
Orc + Trpaslík: +1 tělesná zdatnost, +1 síla vůle, +1 síla, -1 vnímání
avatar
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 437
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnota
Síla
Obratnost
Tělesná zdatnost
Inteligence
Charisma
Síla vůle
Vnímání
Štěstí

Život:
0/0  (0/0)

Zobrazit informace o autorovi http://ftrpg.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru