Predstavenie

Goto down

Predstavenie

Příspěvek pro Acharon za Sun Jan 08, 2017 9:23 pm


Predstavenie:

Dovoľujem si vám v mene celého admin tímu predstaviť FTRPG, alebo v dlhšom znení Fantasy Text RPG.

Ako už názov napovedá, jedná sa o textové fantasy fórko, v ktorom  sa stretnete s mágiou, čarovnými bytosťami. Avšak tento svet je rozkvitnutý všetkými farbami, nebudú sa tu nachádzať majestátny draci (Tí už vyhynuli, poznámka admina ), ochrancovia ríše.. a rytieri nebudú zachraňovať princezné z opustených veží a pokúšať sa prelomiť nejakú starodávnu kliatbu. Svet je skazený a zvrátený, plný manipulátorov a ambicióznych vodcov schopných bez zaváhania zabíjať pre svoj osoh. Určite ste poniektorý hráči hrali dračí doupe. Pod pojmom magických bytostí sú aj beštie, ktoré sa vám snažia odkusnúť hlavu, vysať krv, spáliť vás a zabiť vás počas vášho spánku. Starodávne kliatby menia neopatrných princov na nemŕtvych Lichov. Stretnete sa tu s upaľovaním bosoriek, znásilňovaním, vraždením a všetkými zverstvami, ktoré vás môžu a nemusia napadnúť. Svet je celkom otvorený a s otvorenou náručou vám môže aj ublížiť. Nemusíte sa ale báť! Nemienime vás okamžite po napísaní prvého postu zabiť, avšak pripravte sa na mnohé prekážky, ktoré vám tu Administrátori a Moderátori budú písať. Jedná sa o entitu "Pána jaskyne", teda človeka ktorý vedie daný príbeh a píše vám za pomoci NPC postáv, alebo prírody. Určuje kde sa čo nachádza, načo môžete naraziť.. alebo na koho.

Aby som nezabudol, jedná sa o historické obdobie, kde fungujú vo svete meče, štíty, luky a všetky stredoveké zbrane. Nechcem tu vidieť žiadne pušky ani kalašníky. Toto nie je Counter Strike.  

Základná informácie:

Náš svet sa nachádza na kontinente s názvom Theya. Je to obrovský kontinent s veľkosťou dnešnej Európy. Väčšina je zabraná ľuďmi ktorých hlavným mestom je Albien, kde aj sídli samotný kráľ ľudí. Mimo to tu sídli i hlava Inkvizície, radu vojakov pripravených bojovať proti príšerám. Okrem toho sú tu ďalšie mestá, každý z nich má vlastného lenného pána, ktorý síce rozhoduje v danom meste ako chce, avšak patrí pod kráľa. Tieto mestá sú:

Claremont Prístavné mesto obrnené na boj s nájazdníkmi zo severu. Nedobytná pevnosť, ktorá má podporu Cechu Rytierov modrej ruže z hradu Highburn. Vlastní obrovské loďstvo a nie malú armádu.

Angelwood Nachádza sa na juhozápade známeho sveta. Je to pobožné mesto, kde sídli i hlava cirkvi. Kvôli tomuto je tu obrovský počet kostolov a chrámov zasvätených bohom. Veliteľom je "Grand Cleric", ktorý je teoreticky hlava cirkvi. V meste vládne prohibícia. Neďaleko sa tiež nachádza veža mágov, Citadela kde sídli cech Arcaneum.

Cloveshire Najbohatšie mesto ľudskej ríše. Je to kvôli aukčným budovám a obrovským množstvom obchodných štvrtí. Sídli tu aj cech lovcov pokladov, takzvaný Zlatá ruka, teda hľadači relikvií.

Alberon: Stoka Kráľovstva. Sídli tu mnoho iných rás, elfovia, trpaslíci, khajiti, proste všetci. Práve kvôli tomu je to mesto kde ani kráľ nepáchne. Vládne tu tiež hazard. Predovšetkým tu majú základňu Vrabčáci a vrány / Sparrows and crows, cech žoldnierov a vrahov.

Callenhad: Postavené na úpätí hory Fasius, patrí toto mesto medzi to najhoršie. Vládne tu mafia, zlodeji, čierny trh. Ak sa chcete zbaviť niečoho ukradnutého, toto je to miesto. Neplatia tu takmer žiadne zákony a môže sa stať že sa ráno zobudíte bez peňazí alebo dokonca bez života. V blízkosti tohto mesta sa nachádza hrad Highever, starý a takmer opustený hrad na severnej hranici severu.

Hory:

Svet je tiež hornatý. Medzi najvyššie hory patria Skalnaté hory. Sídlia tu Trpaslíci, Taureni a Orkovia. Orkovia sa predovštkým nachádzajú na východnej strane, odkiaľ zostupujú a ak sa nemlátia medzi sebou, mlátia sa s ľuďmi s Higheveru.

Medzi ďalšie pohoria patria Kľudné hory, Hranice a Adamantine, ktoré samozrejme nepatria medzi nejaké zvláštne a je tu takmer stály pokoj ale tiež Atlas, v ktorom sa dejú zaujímavé veci.

Lesy:

Čo sa týka ľudského kráľovstva, patria mu i lesy, alebo skôr okolia lesov, ktoré sú buď obývané elfmi, ako napríklad Drelm , ktorý je tiež hlavným mestom elfov, obklopené ľudskými hliadkami kde vojna dodnes neutíchla.

Medzi ďalšie patrí Glawenn, najbezpečnejší les, ktorý je tiež sídlom Hraničiarov.

V Deepwoode sa tiež nachádza kráľovská cesta, jediné poriadne bezpečné miesto v celom lese.
Snežný les a tiež miesto výskytu už tak malého počtu snežných elfov, medveďov a hustého vzrastu.

Čo je nutné spomenúť je určiteBleakwood, ktorý patrí medzi tie najnebezpečnejšie miesta v celom kráľovstve. Je to tiež skvelé miesto na lov príšer a lomenie kliatieb, pretože doteraz nikto netuší čo vlastne s týmto mŕtvym lesom je.

Ostatné:
Netreba zabudnúť na hlavné mesto Argoriánov, Bažiny, a ďalšie cechy ktoré nemajú hlavnú budovu alebo je neznáma ako Explorers a Zen Knights.

Terajší stav:
Dlho bol pokoj a žiadna vojna nenastala, avšak blížiace sa nebezpečenstvo sa prejavuje viac a viac, cítia to všetci. Kráľ začal zbrojiť, zo severu vidno lode, v horách sa dejú čudné veci, z vrchov schádzajú orkovia a goblini. Celý svet je pred Vami. Stanete sa vojakov v rukách Kráľa? Alebo Elfom bojujúcim o svoju slobodu, trpaslíkom ktorý ostane naďalej v v podzemí alebo orkom, ktorý chce krv? Všetko je na vás.
avatar
Acharon

Poèet pøíspìvkù : 47
Join date : 17. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnota
Síla666
Obratnost666
Tělesná zdatnost666
Inteligence666
Charisma666
Síla vůle666
Vnímání666
Štěstí666

Život:
666/666  (666/666)

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru