Posty a písanie príspevkov

Goto down

Posty a písanie príspevkov

Příspěvek pro Acharon za Sun 8 Jan 2017 - 22:00


Pravidlá písania príspevkov:

Textové RPG samozrejme musí mať aj takéto pravidlá. Toto RPG odporúčam už skôr pokročilejším hráčom, pretože je pomerne ťažké hrať ho. Samozrejme tu fungujú klasické veci. Píše sa v prvej alebo tretej osobe (podľa vlastného uváženia). Výrazne označujeme priamu reč a prípadne aj myšlienky. (Aj keď neodporúčam písať myšlienky, keďže ten druhý hráč a ani NPC nevie, na čo vaša postava myslí. No zakazovať to nebudem.) Posty by mali byť zrozumiteľné. Nemali by byť príliš krátke no ani prehnane dlhé. Nie že nemusíte, ale nemôžete písať storiadkové posty, kde na niekoľko riadkov opisujete len pohyb hlavy do strany a pomaly aj to, akej farby boli tapety u susedov pred rokom, keď tam bola vaša postava na vianoce. Naozaj ma to nezaujíma a pochybujem o tom, že niektorého Admina a Moda to zaujímať bude. V skratke: Píšte posty k veci, nepíšte posty o ničom. Nepíšte ich však najstručnejšie, ako len viete.

- Je zakázané spamovať. Teda písať veľa postov po sebe, alebo písať nezmysli.
- To čoho sa vaša postava nezúčastnila alebo o čom nezískala informácie nevie.
- Je zakázané manipulovať s postavami druhých hráčov.
- Vaša postava môže byť naraz len na jednom mieste.
- Vaše posty musia mať ako takú úroveň.
- Je povolené písať vulgarizmy a obsah nevhodný pre neplnoletých, čo sa hry týka.
- Mimo hry, v off-topicu a podobne, je zakázané písať vulgarizmy, narážky na rasu, náboženstvo, pohlavie a podobne.
- Dodržuje sa postupnosť postov
- Vaša postava nie je mary-sue, nie je superman, batman, ani nič podobné. Nevie všetko. Striktne sa tu dodržuje bodový systém. Tak si na to dávajte pozor.

V poste vždy napíšete do prvého riadku podčiarknuté miesto, kde sa práve nachádzate. Následne riadok vynecháte a pokračujete v písaní ďalej.


Ako sme vyriešili boje?

Je to pomerne jednoduché. Taktiež tu bude fungovať systém PVE a PVP. V oboch prípadoch sa však boje píšu iným spôsobom. Boje u nás na fórku sa budú brať veľmi vážne, precízne a hlavne majú vo svete ako takom hojné zastúpenie. Predsa len sa jedná o dark fantasy rpg, neprišli ste sem zo svojou postavou okopávať zemiaky.

PVE - player versus environment - teda hráč proti prostrediu. Týmto spôsobom bude hráč bojovať najčastejšie. Jedná sa vlastne o boj hráča, proti npc postave, za ktorú bude hrať nejaký game master alebo moderátor. Hráč samozrejme nemôže písať isté výsledky, toto privilégium má len daný gm, ktorý boj riadi. Samozrejme sa v boji berú v úvahu atribúty hráčskej postavy

PVP - player versus player - alebo tiež hráč proti hráčovi. Pravdepodobne sa nebude jednať o tak časté boje. Skúsenejší hráči určite poznajú prípady, kedy sa hráč a hráč nevedeli dohodnúť, tak nastúpil gm ktorý to vyriešil. Často to vyústilo v hádky, v bany a podobné veci, ktorým by sme sa najradšej vyhli. Preto sa PVP bude hrať na ťahy. Bude to vyzerať následovne.


Prvý ťah:
Prvý ťah začína agresor, teda hráč ktorý zaútočil na druhého hráča. Ak sa jedná férový duel, hráči sa obrátia na GM ktorý vzhľadom na body jednotlivých postáv rozhodne o tom, ktorý hráč bude útočiť ako prvý.

Hráč č. 1 zaháji svoju akciu, teda pravdepodobne útok. Samozrejme to aký to bude útok a podobné veci, je na ňom. Má v tom voľnú ruku.
Hráč č. 2 reaguje na nepriateľov útok. Môže ísť o obranný ťah, pokus o vyblokovanie, úskok, útek.. či dokonca aj protiútok. Výber je znova len na ňom. Fantázii sa medze nekladú.
Hráč môže odpísať že uhol, ale.. ALE! Pamätajte, nepreháňajte, pretože ak sa nebudete môcť dohodnúť, tak určite čakajte zásah admina.

Týmto končí prvý ťah a následuje ťah druhý. Útok tento krát začína hráč, ktorý sa minulý ťah bránil. Ďalej to postupuje rovnako ako pri prvom ťahu. Pokračuje sa ďalej, až kým sa jeden nevzdá, kým hráči sami neprerušia súboj, alebo kým GM nerozhodne o konci v závislosti na zranení / za bití / či nejakej tretej strany.

Každopádne!! - ak sa dvaja hráči dohodnú na boji a predom sa dohodnú na výsledku, môžu bojovať tzv. voľný boj, pri ktorom game master byť nemusí.


Pri boji viacerých hráčov sa hráči dohodnú na postupnosti a súboj postupuje rovnako, ako pri boji 1 vs 1.

Acharon
avatar
Acharon

Poèet pøíspìvkù : 47
Join date : 17. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnota
Síla666
Obratnost666
Tělesná zdatnost666
Inteligence666
Charisma666
Síla vůle666
Vnímání666
Štěstí666

Život:
666/666  (666/666)

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru