Ostrovní klany

Goto down

Ostrovní klany

Příspěvek pro Admin za Fri May 18, 2018 9:02 pm

Hisui klany

Takzvané Safírové klany jsou tradičními klany. Tyto rodiny dodržují zvyky předků do písmene. Tyto zvyky jsou tradiční hierarchie. Klan nadevše, Daimyo má ultimátní moc atd. V těchto klanech je cokoliv nového zakázané. Skoro až lpí na tradicích a že jich mají hodně. Je v nich i zakázaná magie a její praktiky. Jediná forma, kterou magii mají jsou artefakty.

Ryogoku klany


Tzv. Smaragdový klan je každý, který se nějakým způsobem porušuje tradice ostrova. Jsou většinou menší, i když to není pravidlem, a pro tradiční klany jsou „exkomunikováni“.  Někteří z nich stále stojí za určitými tradicemi, jen se neschodují z určitými věcmi, jiné zavrhli jejich cesty úplně.


Maki

Skupina: Hisui
Specializace: Námořníci

Klan maki, je jeden z klanů který ovládá moře. Lokalizován na malém ostrově, na severním cípu ostrovů. Známí především pro rybolov a loďstvo. Většina jejich mužů jsou námořnící. Styl života je velmi prostý. Díky jejich lodím a lokaci na odlehlém ostrově, jsou prakticky nedotknutelní. Ovládají moře kolem svého ostrova, ovšem nemají dostatek členů na invazi ostatních klanů. Jejich hlavní cíl je neutralita. Díky mnoha lodím jsou to také obchodníci v dobách míru.

Hato

Skupina: Hisui
Specializace: Manpower

Nejpočetnější klan s největším vojskem které čítá přes dvacet tisíc vojáků. Ovládají taktéž největší pole a největší město, Shiro Minato, a mají nejpočetnější populaci. Mají filozofii sjednotit ostrovy pod jejich vládu. Jejich vojsko však není tolik kvalitní jako ostatní klany, díky  tomu, že si nemůžou dovolit vybavit všechny jejich vojáky. Jejich reputace je velmi vážená mezi jinými menšími klany, ovšem většina respektu je díky strachu.

Tori

Skupina: Hisui
Specializace: Lukostřelba

Klan známí pro jejich luky a jejich smrtící přesnost na dálku. Jsou to především jejich luky, které jim vyhrávají mnoho bitev ovšem jejich vojska nejsou slabá, i co se kopí týče. Od mala je většina chlapců vedena k lukostřelbě, všichni jsou v ní cvičeni a proto dokáží bránit své města před útoky, je-li za potřebí. Patří mezi středně početné klany a stejně jako klan Hato, i oni touží po sjednocení pod jejich vládou.

Yato

Skupina: Hisui
Specializace: Kováři

Tento klan je známí pro jejich ocel a schopnost práce s ní. Před několika desítkami let, se kovář v tomhle klanu naučil opracovat zvláštní kov Mirohit a toto tajemství si klan nechal pro sebe . Kováři jsou proto ve klanu hlídáni pod přísním okem a tohle tajemství je něco, co je udržuje na špici. Díky tomuto kovu, jsou schopni kvalitou zbroje a zbraní převišovat své nepřátele.

Mikazuki

Skupina: Hisui
Specializace: Jezdectvo

Tento klan je velmi spjatý s koňmi. Mají nejvěštší jezdectvo a jejich styl života je velmi ovlivněn tímto faktem. Kavalérie je proto nejsilnější zbraní tohohle klanu. Ovládají druhé největší území, a taktéž ovládají uhelné doly.

Morino
Skupina: Ryogoku

Klan odvržený od tradic v tom smyslu, že neakceptuje jednoho vůdce s absolutní mocí. Jsou to tak říkajíc Oligarchie. Několik mužů vládne nad určitými věcmi jako je armáda, peníze, lid a podobně. Každý tenhle člověk má zodpovědnost nad určitou věcí. Dosazen je na ni vždy volbou, mezi ostatními „Nejvyšími pozicemi“. Tento způsob se prokázal velmi efektivní stejně jako i samotná ideologie Morino klanu. Morino klan také dovoluje ženám práva.

Bate


Skupina: Ryogoku

Klan bate jsou prakticky Shinobi. Tento klan je pro ostatní tzv. „nutné zlo“. Všechny klany, i Hisui, využívají jeho služeb v různých politických vraždách a úkladných sabotáží. Jsou to muži i ženy v jejich službách. Jsou málo početní a zaměřují se na rychlí a nenápadný pohyb, ukladné vraždy a podobně. Nemají však velké vojsko a nepřežili by přímí útok ani jednoho z klanů.

Mochi


Skupina: Ryogoku

Mochi klan je klanem, který k moci přišel nedávno. Jeho vůdce, Mochizuki Mochi, se při příjezdu království vypravil s první expedicí na pevninu. Zjistil vše co se dalo o magii a jejím použití, deset let studoval a se svými svěřenci se poté vrátil zpět, posílen novou sílou rozhodnut získat Ostrovy pro sebe. Klan v současné době je v rozkvětu a narůstá na síle.
avatar
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 437
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnota
Síla
Obratnost
Tělesná zdatnost
Inteligence
Charisma
Síla vůle
Vnímání
Štěstí

Život:
0/0  (0/0)

Zobrazit informace o autorovi http://ftrpg.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru