Přehled rodů.

Goto down

Přehled rodů.

Příspěvek pro Admin za Thu Oct 11, 2018 6:06 pm

Královské rody.

Královké rody jsou myšlené ty rody, jejíhž předkové sou přímými potomky prvního krále. Krále Marica I. Vznešeného z rodu Arnetů. Lidé z těchto rodin jsou postavení, v jistém slova smyslu, nad ostatní rody. Muži v jejíhž žilách koluje krev Marica mají, ať už jakkoliv malé, právo na trůn. V současné době jsou tři rodiny v království jejíhž linie se táhne právě k prvnímu králi.


Rod: Arnet
Lord: Maric XIV. řečený "Smělý"
Sídlo: Albien
Popis: Královský rod jehož linie se táhne k prvorozenemu synu krále Marica I. Tento rod vládne království od té doby co nějaké království bylo, s několika vyjímkami tedy. Jeho vláda se liší od vládce k vládci. Rod Arnetů je poměrně početný. V současné době existuje 12 mužských potomků kteří nesou jméno Arnet. Rod Arnet má pod sebou veškeré rody v království. Jeho vláda je absolutní a královo slovo je zákon. Maric XIV je poměrně dobrý vládce. Co postrádá na intrik si vydobírá diplomacií a jeho slova nesou váhu. Byl to právě on kdo se rozhodl naplno podpořit explorery. Věří že největší nebezpečí pro království se nechází mimo jeho hranice, myšlenka kterou s ním sdílí pár jeho poradců.


Rod: Urley
Lord: Marcus Urley
Sídlo: Claremont
Popis: Tenhle rod své předky stopuje až k bratru prvního krále Marica, Bryce. Bryce byl Maricův mladší bratr a spolu s ním si podmanil městské státy, které kdysi dávno vládli čtyřem územím v království. Bryce dostal jako odměnu vlastní rod, vlastní emblém který se barvami lyšil tomu královskému a rod pojmenoval po svém otci. Dodnes tenhle rod sídlí v Claremontu ovšem fakt že potomci tohoto rodu mají velmi silné právo na trůn a fakt že tenhle rod vlastní velmi početné loďstvo a armádu, může za to, že za dobu co království existuje se tenhle rod nejednou pokusil převzít vládu nad trůnem a dokonce se mu to na dobu 12ti let i podařilo, dokud lojalisté nedosadili na trůn tehdy mladého krále z rodu Arnetů, který byl v dobách rebélie teprve batole. Vždy to chtělo jen ambiciozního lorda, pár slibů a několik aliencí k tomu aby se mezi těmito rody strhla válka. Problém je že Marcus Urley je přesně ten typ lorda který se nedá nazvat jinak než ambiciózní.
Vazalové: 4


Rod: Locke
Lord: Jeremy Locke
Sídlo: Clover Isle
Popis: A poslední z rodů který je přímím potomkem krále je Locke. Locke je rod který je z královských rodů nejmladší a vzinkl za legendy, kterou zná každý z království. Maladar Locke, první který nesl tohle jméno, byl bastard Marica III. "Cizoloha" . Maric byl znám pro své nadání plodit bastardy a nechuť ke své ženě. A tak se stalo že Maric nezplodil ani jednoho přímého potomka a na tucet bastardů. Jak už toho tak bývá jeden z těhle bastardů se prohlásil za krále. Maladar Locke, člověk který vyzval urozené lordy k válce byť za svými zády měl jen hrstku věrných mužů, různých ras, vyznání a povah. Souboj David vs Goliáš nastal. A jak už se tak někdy stává David dostal lepší páku proti království. Skrze lstivé taktiky, použití magie, spojenectví a diplomacie se stalo to, že Maladar Locke dokázal nemožné a vzdoroval dlouhá léta za využítí každého triku co byl v knize a i takových co v nich nebyli. Bitvu za bitvou a kousek po kousku dostával více a více spojenců na svou stranu. Grand Cleric ho v tehdejší době prohlásil za "právoplatného krále říše" Dokonce před ním pokleklo více jak 1/5 lordů království a vypadalo to tak že dny rodu Arnet jsou u konce. Na jeho stranu se ke konci připojil i rod Urley a to byla chvíle kde vypadalo že vítězství je blíž než kdy jindy. Dokud Maladar nepadl...V jedné bitvě ho v jedné zbloudilí šíp zasáhl do spánku a příběh tohoto velkého muže skončil dřív, než jeho jisté tažení bylo dotáhnuto do konce. Jeho právo vládnou bylo přeposláno na jeho syny z nihž prvorozený, James, nezdědil génius svého otce. Bitvu po bitvě se karta začala obracet, a tak poradci Jamesi poradili jednu věc. Pokleknout. Sklonit hlavu prohlásit rod Arnetů za právoplatné krále. A James, přes velkou nechuť tak zvolil.
Rod Locke se od té chvíle stal lordem bez léna. Hledajíc útočiště a zachování si jistého statusu mu tohle místo poskytl rod Urley. Daroval mu neosídlený ostrov kus od břehů toho jeho. Locke tam postavil hrad za pomoci jeho věrných a po čase se tohle místo stalo útočištěm pro různé zběhlíky z království a říká se že i hledané zločince. Rod Locke není velkým rodem. Nemá pod sebou žádné vazali a nevlastní velkou armádu ani loďstvo, ovšem jméno Locke nese velkou váhů a Maladar je prospěvován jako nejlepší generál který kdy vstoupil do království.
Vazalové: 0Rod: Raycraft
Lord: Randyll Raycraft
Sídlo: Cloveshire
Popis: Jeden z nejbohatších rodů v království. Překupníci a obchodníci kteří obchodují jak vně království tak mimo něj. Jméno Raycraft je po dvou královských rodinách to nejznámější v království.  Randyll má srdce z kamene. Nelítostný a zatvrzelý, přesvědčený o vlastní pravdě. Většina lidí z jeho léna se bojí jen překročit nějaké pravidlo a většinou právě díky němu.
Vazalové: 3Rod: Greenwood
Lord: Jeramy Greenwood
Sídlo: Alberon Castle
Popis: Rod s největším počtem vazalů, jejich síla je převážně v počtu a mění vydělávají na daních, obilí a jiné potravy.  Jeramy je obtloustlý chlapík, ukecaný a hloupý. Říká se že za něj vládne jeho žena a je to nejspíš i pravda. Greenwoodové jsou poměrně početná rodina která v současné době čítá na 70 žijících členů nesoucí jméno Greenwood.
Vazalové: 9Rod: Casey
Lord: Lucerius Casey
Sídlo: Gryffins Nest
Popis: Rod Casey jsou proslavení hlavně proto, že chočí gryfy a od mala se na nich učí jezdit. Hlavní příjem mají těžbou cínu a měďi. Lucerius je muž na sklonku života. Zplodil 4 syny z nihž dva první jsou dvojčata. Říká se že Lucerius přežívá tak dlouho aby přežil alespoň jednoho ze synů. Neboť po jeho smrti nastane v lénu nepochybně občanská valka. Každý ze synů má na své straně jednoho z vazalů a ani jeden se nevzdá nároku na vládu nad lénem.
Vazalové: 2Rod: Swan
Lord: Gilbert Swan
Sídlo: Lakeside Castle
Popis: Swan jsou přímí vazalové královské rodiny. Synové z tohohle rodu jsou tradičně bráni jako pážata pro královskou rodinu a později jsou jejími osobními strážcemi. Jejich umění s mečem má tahle rodina v genech a v království mají reputaci duelistů, kteří se vyrovnají dokonce Královským růžím. Gilbert Swan je prý rytíř, kterému se s mečem nevyrovná žádný muž či žena v království, nebo mimo něj. Mnoho žen z tohoto rodu se také stalo královnami. Jejich rod jako takový vidělává hlavně na řece, ať už rybolovem a nebo výběrem mýta.
Vazalové: 0Rod: Starlight
Lord:  Nicholas Starlight
Sídlo: Angelwood Castle
Popis: Ačkoliv jejich sídlo je na hradě v centru Angelwoodu, církev jako taková pod ně nezpadá. V dávných časech kdy se ještě uctívala božstva po celém království bylo pravidlem že místní kněží poskytovali  panovníkům v městě malou část zisku jako daň. Tento zvyk je stále v platnosti a jelikož většina církví a kostelů je právě v Angelwoodu dá se říct že pětina zisku všech církví je právě pod rod Starlight. Ten za to poskytuje ochranu všem kněžím a městu jako takovému. Nicolas je slabý a nemocný již od mala. Ovšem hlava je to co ho drží na živu. Jeho  znalost politiky a pochlebování různým mocným osobám z něj dělá velmi nebezpečného muž.
Vazalové: 4Rod: Southshore
Lord: Calcas Southshore
Sídlo: Baywatch Castle
Popis: Rod prosperující díky výrobě bojových lodí pro královskou gardu. Jejich poddaní jsou většinou tesaři, stolaři a různí jiní pracovníci se dřevem. Stejně tak se tu najde četný počet námořníků. Baywatch Castle je také největší maják v království. Southshore prodává lodě jak králi, tak různým rodům uvnitř království a stejně tak i mimo království. Calcas je námořník který v mládí velel královstké flotile.  Jeho zásahy proti Normanům oslavují písně v celém království
Vazalové: 2Rod: Adamanthus
Lord: Kolbert Adamanthus
Sídlo: Adamanthus Castle
Popis: Zbohatlíci na těžbě drahýh kovů, železa a téměř čehokoliv co se v horách Atlas a Adamantine nachází. Díky kovářství, zlatnictví, různému opracování kovů a samotné těžbě by se dal tenhle rod považovat za nejbohatší. Ovšem panují zvěsti že doly začínají vysychat. Kolbert byl čtvrtý syn a jeho bratři až podezdřele zahynuli v různých příhodách. Nikdo mu však nic nedokázal a jeho lstivost je známá široko daleko. Je mnohými nenáviděn.
Vazalové: 1Rod: Hughes
Lord: Ulric Hughes
Sídlo: Ulrics Hall
Popis: Pokud na sobě máte brnění a v ruce meč, šance jsou že je vyrobil právě jeden z podaných tohohle rodu. Ulricova síň je pojmenována po zakladateli tohohle rodu a je tradicí že prvorozený syn nese vždy jméno Ulric.  Lord Ulric se proslavil hlavně v bitvě u Drelmu kde v mládí bojoval proti elfům. Byl to právě on kdo vedl největší výpravu do lesa, která však zkončila neúspěchem. Jeho sláva je spíše toho posměšného původu.
Vazalové: 2Rod: Domaine
Lord: Jacques Domaine
Sídlo: Loge
Popis: Rod známý pro výchovu koní a jejich prosperující jezdectvo. Většina z rodu Domainů je poměrně pyšná a věrná královské rodině. Jejich erb je jednorožec neboť podle legendy první z domainů tohle zvíře zkrotil a jezdil na něm do bitev. Jacques je poměrně mladý lord, 14 let, a jeho výchova je ještě v kolébkách. Lidé milovali jeho otce a tak je mu většina jeho poddaných zavázána.
Vazalové: 2Rod: Clarifel
Lord: Jean-Marc
Sídlo: Beaumont Castle
Popis: Rod mágů s urozenými předky. Tento rod je velmi zvláštním co se království týká a to, že magie koluje v krvi jak hlavní rodiny tak jejich vazalů. Jsou velmi tolerantní co se rasy, národu a náboženství týká proto mnoho elfů a různých ras našlo útočíště a práci právě u Beaumontu. Jeden z Clarifelů dokonce před několika generacemi vzal za ženu jednu z elfů. Akt, co popudil většinu nobility. Clarifelové mají dobrý vztah s Citadelou a hodně  z jejich rodiny studuje právě na tom místě.
Jean-Marc je mág 39 patra na Citadele. Je to muž ve věku 58 let s jedinečnou osobností. Má velmi chytrou hlavu a používá ji ke svému dobru. Říká se že stotožňuje vše za čím rod Clarifelů stojí. Jeho osobnost je trochu sarkastická a velmi nevědní na nobilitu.
Vazalové: 2Rod: Romulus
Lord: Aramis Romulus
Sídlo: Blackmarsh Castle
Popis: Romulus je rod vlkodlaků a jeden ze tří rodů který z téhle rasy, které byla udělena nobilita. Tenhle rod je poměrně hrdý na sebe a jejich poddaní jsou vlkodlaci. Dá se říct že poloostrov Blackmarsh se stal tou největší koncetrací vlkodlaků v království od kovářů po vojáky. Blackmarsh je znám pro hospodaření s dobytkem a tak je farmaření jejich hlavní příjem. Jako vedlejší je to nejspíše dřevo a lodě. Aramis je námořník a dá se říct že půl života ztrávil na lodi. Je velmi ošlehaný bojem a je znám široko daleko v království.
Vazalové: 2

Severské rody


Tyhle rody jsou zvláštní sami o sobě. Jejich krev je smíchaná s Normany a jsou to seveřané do morku kostí. Narozdíl od ostatních královských rodů nejsou žádní rytíři. Jejich život je prostý a jsou svázaní komunitou vůči sobě samému. Někteří dokonce sympatizují s normany ovšem v tichosti. Tyhle rody jsou přátelé mezi sebou ovšem ve zbytku království nejsou v oblibě. Nejsou to skuteční Normané ovšem do běžných obyvatel království mají taktéž daleko. Většina z nich žije prostým životem a více než loajální království jsou loajalní svým lordům.Rod: Osgrey
Lord: Tarnyl Osgrey
Sídlo: Green Tower
Popis: Jeden ze severských klanů který se nejvíce začlenil do království. Stále májí jisté vazby k severským bohům a stylu života ale dokázali se začlenit do monarchie více než jejich kolegové. Jsou hlavně lovci. Poskytují kožešiny a kůži pro království. Osgreyové jsou známí pro nadání v lukostřelbě. Tarnyl je seveřan od pohledu ovšem je vychován jako pravý šlechtic
Vazalové:Rod: Dreadwolf
Lord: Rolf Dreadwolf
Sídlo: Shadow Tower
Popis: Dreadwolf je podobně jako Otso severská rodina. Intriky a politika je pro ne cizí. Dreadwolf však narozdíl od dvou dalších klanů udělal něco jiného. Nikdy nebojovali proti království. Když král přišel a žádal si jejich věrnost, někdejší vůdce mu ji dopřál pod podmínkou že bude jeho lid moci nadále uctívat své zvyky a na oplátku bude-li to král potřeba, jejich lidé půjdou do války pod jeho praporem a rod Dreadwolf ji ctí dodnes. Poté co byl nalezen Mineralith poblíž Temné věže, se rod Dreadwolf přemístil a začal ho těžit a zbohatl natolik, aby se rovnal ostatním rodům nejen ze severu, ale z celého království.
Vazalové: 0Rod: Otso
Lord: Ulf Otso
Sídlo: Last Stand
Popis: Otso je rod z krve posledního náčelníků někdejších seveřenů. Otso je hrdý klan, který se těžko začlenil do království. Tahle rodina je hluboko ponořena do šamanizmu a mysticismu. Žijí skromným životem. Lov je jejich hlavní obživou a lesy byli donedávna štědrým zdrojem. Dokud samozřejmě nepadla na Bleakwood kletba. Ulf je ten který se chce vrátit zpátky k nájezdníkům a říká se že za zády království s Normany spolupracuje. Ovšem na venek ví že kdyby podnikl něco radikálnější tak zničit ho není pro krále problém. Proto když je třeba pošle tolik můžů kolik je třeba, ani o jednoho víc. Vždy však jen ty slabé a postradatelné.
Vazalové: 2

avatar
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 437
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnota
Síla
Obratnost
Tělesná zdatnost
Inteligence
Charisma
Síla vůle
Vnímání
Štěstí

Život:
0/0  (0/0)

Zobrazit informace o autorovi http://ftrpg.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru