Informace a historie Khaiwuthage

Goto down

Informace a historie Khaiwuthage

Příspěvek pro Admin za Fri Oct 12, 2018 2:14 pm


Khaiwuthage (Kai-vu-táž) je název pro lid, a zemi, na jih od Hranice království žijící za Písečným mořem.. Jedná se o destíky kmenů rozprostřené u řek, žijící skromným životem. Každý kmen má svého vůdce a ti spolu tvoří jednu radu. Jednou za 3 roky se vůdci těchto kmenů sejdou v městě života, Shenunis, a zvolí si svého Thana (Vůdce Kmenů). Který vládne po dobu další 3 roky a nebo do jeho smrti.
Tyhle kmeny se nestarají o okolní svět. Kmeny mezi sebou čas od času vedou války o potravu a v jejich kultuře je hluboce zakořeněno zápasnictví a boj se zbraněmi zvanými "Kopesh". Jejich kultura se značně liší od té z Království. V Khaiwuthage žije i největší koncetrace Khajitů, kteří obchodují mezi královstvím a onými kmeny.
Zajímavé na těhto kmenech je také to, že mají vytříbený systém tříd. Od 7dmi let dítě na dobu 7dmi let svého života chodí v kmeni do tzv. Pirhy jednou do týdne. V téhle budově se učí tři základní dovednosti, lukostřelbu, boj jeden na jednoho a magii. Ve 14ti letech kdy dosáhnou dospělosti jsou poté rozděleni do tříd které jsou buď mágové, válečníci, lovci a ikoe. Každá z těhle tříd nese svou určitou váhu z nihž nejhůře se dívá na ikoe což jsou muži a ženy co plní práce farmářů, stavitelů a podobných "podřadných funkcí". Ikoe tvoří většinu populace a jako jediní se nemohou stát Vůdcem kmene. Mágové se poté zaujmou funkci učitelů, knězů a podobných důležitých funkcí. Válečnící slouží na obranu kmene, lovci poskytují obživu z pralesů a jsou v dobách války používáni jako lukostřelecká divize.
Když se někdo vzepře roztřídění má právo na soud třemi. Jedná se o tři zkoušky před celým kmenem z každé schopnosti učené v Pirze. Pokud soud vzejde v jeho prospěch je začleněn do jím zvolené skupiny. Pokud ne je vykázán z kmene, označen jako zrádce a žádný kmen mu nemůže poskytnout útočiště.
Ženy jsou v tomhle společenství na stejné úrovni.
V Khaiwuthage není úřední měna a lidé zde provozují výměný obchod.
Lidem z království co žijí v nějakém kmenu se přezdívá Ko a mají stejné práva jako všichni ostatní.
Ve velkých městech žije více kmenů naráz.


O historii se toho v království ví jen málo. Učenci se domnívají že lidé z těhto kmenů pravděpodobně v dobách evoluce se vyvinuli z opic v pralese, jiní zase tvrdí že se vyvinuli stejně jako mi v království a poté přešli na poušt a jejich pokožka ztrmavla.
Lidé z Khaiwuthage věří na bájného hrdinu, Ramunha, který pro ně údajně rozštípl hory a vytvořil řeky a jezera na poušti a dal tak jejich kmenům život. Tento hrdina se pro ně stal postupně bohem.avatar
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 437
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnota
Síla
Obratnost
Tělesná zdatnost
Inteligence
Charisma
Síla vůle
Vnímání
Štěstí

Život:
0/0  (0/0)

Zobrazit informace o autorovi http://ftrpg.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru