Skupiny a monstra

 :: Fórum :: Bestiář

Goto down

Skupiny a monstra

Příspěvek pro Admin za Sat Oct 27, 2018 10:36 am

Ve světě se pohybuje nesčetně druhů monster. V dávných dobách je házeli do jednoho koše pod nálepku "monstrum" ovšem lidé z Inkvizice, Hraničářů a Arcanea se shodují na tom, že různé druhy monster patří do jistých skupiny. Mostra v těchto skupinách spolu sdílejí jisté znaky a vlastnosti. Pro hráče je třebas vědět že tyhle monstra nejsou něco co se dá zvládnout s prvních krůčkách ve hře. Většinou je potřeba skupina, či zkušený společník k tomu, aby jste udolali valnou většinu monster z tohoto seznamu.

Ogroidní

Jsou monstra které sdílejí několik poznávacích znamení. Většina z nich dosahuje obrovských rozměrů, zachovali si i jistý způsob komunikace, byť velmi neiteligentní a útržkové. Jsou více zvířata než lidé a tak se s nim v království i tak nachází. Většina z nich má silnou kůži odolné proti oceli či dokonce magii. Žijí v horách, lesích či jeskyních jelikož všichni z tohoto druhu milují vlhko či chlad.


  • Troll

Slabiny: Oči, oheň
Výskyt: Hory, jeskyně,
Popis: Většinou hloupá a nemyslící stvoření s občasným jedincem schopným zlámané mluvy. Porostlý slepenou srstí která ho chrání před většinou šípů či ocely a tvrdou kůží schopnou regenerace.  Srst je vznětlivá na oheň a hoří jako trout, stejně tak zásah do očí ho dokáže zabít.

  • Obr


  • Nekker


  • Kyklop

Hybrydi

Mezi hybridní monstra patří takové monstra, které sdílejí vlastnosti více druhů. Ať už se jedná o mutaci mezi člověkem a zvířetem nebo mezi více zvířaty najednou, vše co se dá takhle popsat patří do hybridů. Hybridní monstra můžou být i inteligentní a některé dokáží i mluvit či si zachovat osobnost. Většina z nich ale nachází potěšení jen z lovu lidí či uspokojení vnitřních potřeb.

Prokletí
Jsou ženy,muži, zvířata a v ojedinělích případech i květiny, na které padla kletba. Nejlepší ukázkou jsou například Lycanthropové a jsou asi nejznámnější případem. Prokletí a jejich kletba se řídí jistýmy pravidly, například se mění za určitých podmínek nebo když jsou vystavení jistému předmětu. Všechny kletby se dají však zlomit ovšem některé hůře než jiné.

Drakoidní
Jsou vzdálení příbuzní draků. Jak vznikli neví. Samotný drak je členem téhle skupiny ovšem v království nikdo pravého draka neviděl už léta letoucí. Někteří z nich chrlí oheň, jiní jed a nebo jiné substance. Jiní nemají možnost chrlit nic a spoléhají se na rychlost a křídla k tomu, aby ulovili svoji oběť.

Elementální
Elementy mají většinou corporeální tělo, tvořené z jedno, nebo více elementů, jako je vítr, země či oheň. Tyhle elementy mají různé slabiny (Voda>Oheň) a většinou se dají těžko pokořit. Jsou velmi nebezpeční v různých ohledech a proto se je od nich lepší držet co nejdál.

Insectoidní
Zmutovaní švábi, pavouci či druhy které je připomínají to jsou ve slupce isectoidi. Jejich schopnosti se moc neliší od jejich předků jen si musítě představit že se přizpůsobili své velikosti. Mnoho Archnidů tedy místo much loví lidi či podobnou zvěř. Stejně tak jako obrovský škorpioni na pouštích místo malých skarabů loví o mnoho větší zvěř.

Nemrtvý/
Společná vlastnost této skupiny je smrt. Narodili se z mrtvých lidí, utopených lidí či nepohřebených lidí. Někteří z nich pojídají mrtvoli na hřbitovech, jiní přepadají nic netušící cestovatele. Další se zase přispůsobili různým podmínkám a žijí v bažinách nebo v zamlžených oblastech.

Prastaří
Prastaří jsou monstra jejihž výskyt se datuje před otevření "Riftu". Tyhle zde běhali ještě předtím než jejich příbuzní přišli na svět. Nikdo přesně neví jak je stvořili. Někdo tvrdí že jsou tvorbou bohů, druhý zase má za to že jsou to duchové přírody. Ať už je to jakkoliv všichni se schodují že tyhle monstra jsou nebezpečnější než ostatní. Členem téhle skupiny je i "Urozený Upír" a je unikát, jelikož se řadí do dvou skupin.


Spektry
Spektry jsou oživlé duše, které posedli nějaké tělo, ať už své nebo cizí. Na světě je něcou poutá a nedovolí jim odejít dál. Jsou poměrně vzácné a tak se s nimi nesetkáme často. Valná většina jsou ženy, ať už to má nějaký důvod nebo schoda náhod, nikdo neví.

Upíři
Upíři jsou příbuzní Urozených upírů. Tihle tvoři stejně jako jejich vzdálení příbuzní mají neutušitelnou chuť na krev a narozdíl od urozených, ji nedokáží ovládnout. Mohou na sebe brát podobu lidí aby ošálili své oběti. Přenášejí chorobu zvanou jako "Vampirismus" která oběť znehybní a omámí, jakmile se jim dostane do těla po čase se stane smrtelnou jelikož člověku přestane bít srdce. Ve vzácných příbadech, kdy tahle choroba člověka neusmrtí ale drží ho na hranici mezi životem a srmtí, se jedinec stane něco mezi člověkem a upírem. Mnoho z nich si dokáže zachovat rozum a ovládat svou tohu po krvi. Z tohoto důvodu je většina učenců přesvědčená o tom, že "urozený upír" vznikl podobným způsobem.
avatar
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 525
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnota
Síla
Obratnost
Tělesná zdatnost
Inteligence
Charisma
Síla vůle
Vnímání
Štěstí

Život:
0/0  (0/0)

Zobrazit informace o autorovi http://ftrpg.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 :: Fórum :: Bestiář

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru