Le Chevalet/ Watters Fall

Goto down

Le Chevalet/ Watters Fall

Příspěvek pro Admin za Sat Nov 10, 2018 11:13 amMěsta které se řadí mezi ty menší ovšem svoji architekturou je jednoznačně jedinečné. Vztyčené na břehu jezera Claremont s mnoha rybářskými vesnicemi na obou březích řeky, toto město má dlouho historii.
Dříve tu byl most. Obří most přes řeku, který zde byl již z dob městkých států. Je to první stavba takovýhle rozměrů v království, ovšem jednoznačně není poslední.
Díky tomuto mostu se do Callenhadu dostaly karavany z pouští a nemuseli používat lodě přes řeku. Bezpečený průchod. Ovšem... válka udělala z mostu strategickou pozici a tak... byli vzyčené strážní věže na každém břehu řeky a most byl strážen dnem i nocí, brány zavřeny. Každá strana držíc jeden břeh s častými potyčkami právě na mostu. V dobách se mu proto přezdívalo "Most tisíc mrtvol" a "Rudý Most" díky tělům která na něm ležela hníjící a krvy která ho pokrývala. Na počest padlých byla podlaha mostu natřena na červeno a jména těch kdo umřeli vyryta do mramoru na zídkách a branách.
Válka skončila, nastal mír a přišla otázka, komu patří most? Obě strany si ho nárokovali a proto král rozhodl že most nepatří nikomu ale brány na každém břehu patří lordu, který drží území. Proto když se most překračuje platí se dvojí mýto na každém břehu.
Postupem času na břehu tohoto mostu vznikla dvě města téměř identická v rozměrech.
Město které patří právě teď rodu Lawford se jmenuje "Le Chavalet" a město které se jmenuje "Watters Fall" patří rodu Rothbridge. Rody jsou vazalové rodu Clarifel a Greenwood.
Nesčetněkrát byla obě města napadeny, nesčetněkrát byli lordové nahrazeni jinými a nesčetněkrát se na mostech vedli krvavé bitvy, ať už to bylo když rod Rothbridge zavřel bránu před nájezdníky z východu a nechal téměř celé město napospas, uvězněné na mostě a nebo když lord Lawford odmítnul přístup léčitelů pro dceru lorda Rothbridge který poté vtrhl s vojáky a rozpoutal bitvu která trvala týdny.

avatar
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 385
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnota
Síla
Obratnost
Tělesná zdatnost
Inteligence
Charisma
Síla vůle
Vnímání
Štěstí

Život:
0/0  (0/0)

Zobrazit informace o autorovi http://ftrpg.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru