Školy a Univerzity

 :: Fórum :: Cechy

Goto down

Školy a Univerzity

Příspěvek pro Admin za Fri Jan 04, 2019 3:38 pm

Citadela, není jediný institut který poskytuje vědomosti uvnitř království.
Jak už tomu tak bývá je spousta menší škol, které učí základy jako počty, čtení či jazyky a existuje spousta speciálně zaměřených středisek na jisté dovednosti a umy. Většinou je potřeba částka za studium. Některé školy platí od lekce, jiné od roku a další měsíčně, ovšem je jen málo které vás přijmou na "dobré slovo".
Nejvíce rozšířené školy, krom Citadely, jsou následující.¨

Univerzita Marica.

Nachází se v Albienu a je pojmenovaná po králi. Její účel je stryktně politický a učí se v něm většina modrých růží, respektive ti co to dotáhli na pozice velitele a víš, věci jako mořeplavectví, obléhání, taktiky, matematiku a téměř cokoliv co pravý generál potřebuje.

Golbenghaborg

Je trpasličí centrum pro rytí run a kovářství. Nachází se kdesi pod Skalnatými horami ve hlavním městě Skalnatých trpaslíků, Golbenu. Byť na univerzitě není vyložený zákaz pro lidi, elfy a ostatní rasy, tyhle rasy jsou výrazně znevýhodňovány a jen málo ne-trpaslíků se stane absolventy.

Meredd

Meredd je hlavní středisko, či škola chcete-li, na výzkum démonů, kleteb, prokletí a podobných věcí. Spadá pod Invkizici byť studium, aby to Inkvizici neslo nějakou tu korunu, je otevřeno pro veřejnost. I tahle instituce se nachází v Albienu.

Johannes-Linn Institut.

Institut založené Gabergem Johannesem a Gruber Linnem se nachází v Claremontu. Jedná se o prestyžní školu která je prohlášená široko daleko jako "To nejlepší co si může rytíř dovolit" bohužel lidé se taktéž po čase přesvědčili že je to i to "nejdražší co si může rytíř dovolit" a tak se to stalo obecným motem. Učni na tomhle intitutu sou podrobeni intenzivnímu tréninku po dobu jednoho roku ve kterém jsou provedeni od všeho přes šerm, štít, koně a kopí.

Perthornium Je-Hge


Pravzváštní seskupení v Argoniánských bažinách a už i najít ho je poněkud ošemetné. Jedná se vaši typickou školu, která sevyznačuje věcmi, které běžní lidé využívají jen zřídka. Krádeže, plížení, zámky, nože a luk, to vše a víc se zde naučíte. Argoniáni jsou více méně otevřená a mírumilovná rasa, byť mají pramálí respekt k osobnímu vlastnictví, a tak přijmou kohokoliv. Taktéž je na univerzitě tradicí že každý student musí přinést 20 zlatých na účast které, ukáže při vstupu. Student má za úkol tyhle peníze schovat tak, aby mu je instruktoři nevzali. Pokud ubrání 20 zlatech po dobu pobytu, dá se říct že má univerzitu zadarmo.

Beauchampes

Hudba, poezie a podobné věci. Škola, která ma pramalé ocenění v království avšak je vyhledáná těmi, kdo chtějí šířit radost a rospouštět žalost. Bardi a podobné invidua se učí na téhle univerzitě všemu co jest. Byť ano drahá věc tak se dá ocenit. Mají zdě i instruktora, známeho jako Rodrigo "El Matador" Bancha. Je známý pro spojování hudby s magií a jeho hudba dokáže uklidnit zvěř, či ji rozuřit, a stejně tak dokáže zvednout odvahu, i v té nejtemnější hodince. Nachází se v Le-Chevallet.

Montgomert

Jediná svého druhu, jelikož to co učí není moc rošířený, akceptovaný a známý směr. Ano jedná se skutečně o universitu plnou náboženství, studií božstev, modliteb a podobných věcí. Většinou se nachází plná knězů a nebo jeptišek ale její dveře "jsou otevřené pro všechny". Je jedna z levnějších universit či škol. Nachází se v Angelwoodu ve starém kostele.

A pak je ještě desítky menších škol které se zaměřují na věci jako je obuvnictví, kadeřnictví, šperky a podobné věci. Jelikož se však jedná o "niche" věci i tyhle školy jsou poskrovné. Většinou vedeny mistrem v oboru jako práce na bok.


avatar
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 525
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnota
Síla
Obratnost
Tělesná zdatnost
Inteligence
Charisma
Síla vůle
Vnímání
Štěstí

Život:
0/0  (0/0)

Zobrazit informace o autorovi http://ftrpg.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 :: Fórum :: Cechy

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru