Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Cesty a planiny

Goto down 
5 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorZpráva
Acharon

Acharon


Poèet pøíspìvkù : 44
Join date : 17. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla666
ObratnostObratnost666
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost666
InteligenceInteligence666
CharismaCharisma666
Síla vůleSíla vůle666
VnímáníVnímání666
ŠtěstíŠtěstí666

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue666/666Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (666/666)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeSun Jan 08, 2017 7:17 pm

First topic message reminder :

Cesty a planiny - Stránka 3 15970727_1625331887480751_1429288228_n
Cesty a planiny - Stránka 3 Floritop
Rôzne cesty a planiny ktoré sa využívajú na prechod po celom kráľovstve.
Cesty a planiny - Stránka 3 Floribot
Návrat nahoru Goto down

AutorZpráva
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeTue Sep 26, 2017 11:23 pm

Seskočil jsem z vozu a doběhl za Jane.
"Hele vypadá to, že budeme spolu nějákou dobu cestovat a já nerad cestuju s někym o kom nic nevím... Jak jsi se vlastně dostala k týhle práci?" snažil jsem se o začátek konverzace.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeTue Sep 26, 2017 11:48 pm


Jane, byla očividně zabraná v myšlenkách. Její obličej byl jako vytesaný z kamene a působila dojmem že k sobě nerada lidi pouští. Byla teď bez kladiva. To položila na karavanu aby se zbytečně neunavovala. Štít však měla připevněný na zádech.
Když se jí Jackob zeptal jak se dostala k práci opět si ho změřila pohledem jakoby uvažovala co odpovědět. Z její reakce bylo vidět že nerada mluvila o své minulosti ovšem z toho že něco řekla bylo vidět že konverzaci úplně nezahazuje jen nechce zrovna mluvit o tomhle momentu či objasňovat její důvody. Jackob však v jejich očích mohl vidět záblesk čehosi, co by popsal jako smutek.
"Tuhle část bych si nechala raději pro sebe." řekla.
"Co ty?"
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeWed Sep 27, 2017 12:15 am

Nechtěl jsem se zbytečně vyptávat na něco o čem mluvit nechce, záblesk v očích kterého jsem si všiml řekl celkem dost.
"Vyrůstal jsem v podstatě na ulici a musel jsem se o sebe starat sám, asi jsem chtěl prostě patřit někam kde se budu moct spolehnout na ostatní." odpověděl jsem jí.
"Je to asi hodně těžký když tě většina ostatních odsuzuje pro tvůj původ dřív než tě pozná..." narazil jsem na její původ a trochu jsem se usmál "To je další důvod proč jsem chtěl sem, nemám rád tyhle předsudky a z toho co jsem slyšel tak pokud je někdo užitečnej, je tu jedno jak vypadá a odkud pochází. Jinak co to vlastně čteš?" zkusil jsem přejít na téma které by jí bylo příjemnější.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeWed Sep 27, 2017 12:51 am


Jane poslouchala jeho příběh. Vypadala jako někdo kdo těžko někam zapadne a měla vše nejhorší z mnoha pytlů. Naučila se s tím však žít. Když na tohle témě Jackob narazil Jane se zamyslela.
"Viděla jsem několik elfů, orků a různých ras se připojit k vrabčákům v naději o tom že tam bude situace jiná. Jenže zapomněli že uvnitř těch vrabčáků jsou lidé, jejiž rodiče nosili uši elfů na krku jako trofej, nebo rodiče těch kteří učili že zlobivé děti sní orkové. Většinou se přesuneme z nepohodlné lavice jen abychom si zadřeli třísku. Ne každý vrabčák sdílí tvůj pohled." řekla prostě. Poté se odmlčela a vzpomněla si že se ptal na knihu.
"Adahlen Renan." řekla Jane prostě. Schávlně řekla elfský název a nechala ho chvíli uvažovat co že by to mohlo být. Nakonec však řekla.
"Dřevěný hlas, je to o Entech a o kontaktu s Elfy." řekla a zamyslela se. Nevěděla jestli nebyla moc hnusná na něj, přeci jen se snažil vést nějakou konverzaci tak chtěla trochu přihodit do ohně i ona.
"Máš rodinu? Nějaké příbuzné?"
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeWed Sep 27, 2017 1:25 am

"Nemám. Matka je po smrti, vzhledem k tomu že byla prostitutka tak otce neznám a vlastní zatím založit nehodlám. Nejdřív se chci dostat za vodu než nad tím vůbec budu uvažovat. Co ty máš nějákou?" ve chvíli kdy jsem otázku položil, jsem toho zalitoval. Ten záblesk smutku mohl být kvůli ztrátě rodiny a já mohl i tou jednou otázkou otevírat staré rány.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeWed Sep 27, 2017 1:43 am


"Nevybral sis teda moc dobré povolání k tomu abys byl za vodou."
pronesla a stále pochodovala podél Karavany. Krajina se zatím neměnila ovšem hory za nimi se zdáli být již velmi malé. Začínalo se také připozdívat čili se dříve či později dostanou do táboru.
"Matku.Ovšem co sní je nevím." řekla prostě ovšem bez emocí a nevypadalo to že by ji nějak téma rodina vadilo proto to rozvedla.
"Žije nejspíš někde v Drelmu jak už to tak s elfama bejvá."
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeWed Sep 27, 2017 11:28 am

"Ne, že bych měl v povolání tak moc na výběr." opáčil jsem na poznámku o jeho výběru. Zahleděl jsem se do krajiny kolem nás a nějakou dobu mlčel.
"Máš nějáký zajímavý historky z práce?" zeptal jsem se po chvíli.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeWed Sep 27, 2017 1:40 pm


Jane se zamyslela.
"Tunu. Musíš ale pochopit že nejsem tvůj typickej vrabčák. Někomu práci přidělí a už se jí nezbaví. Jiný, jako ty, dostane nadřízenýho který mu práci dává. Já si prakticky dělám co chci a kdy chci. Většinou chodím po světě a někdy se otočím za Min zavzpomínat, pobydu nějaký čas v Callenhadu a pak zase pryč." řekla Jane. Nebylo to nějaké privilegium nebo něco takového. Bylo to zvláštní ale nic s čím by se v cechu nesetkali. Vrabčáci byli svobodný cech téměř bez pravidel ovšem někdy tu byl jedinec jehož dovednosti byli dost ojedinělé na to, aby si získal tuhle volnost zasloužili.
"Kdyby ses zeptal, podle mě by ti to taky prošlo." poznamenala a pak přešla k jádru otázky.
"Ve svým životě jsem se několikrát dostala na pokraj smrti. Jednou na mě skočil drowner když jsem tábořila, jednou jsem zase v lese potkala vlky ja a jednou když jsem prozkoumávala tunely pod horama se mi zasypala cesta zpět."
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeWed Sep 27, 2017 2:14 pm

"To nezní špatně, asi to dřív nebo později zkusím" poznamenal jsem k volnosti pohybu.
"Kdo jsou vlastně vrány? Občas o nich něco zaslechnu, ale co vím tak jsem nikoho z nich nepotkal." zeptal jsem se na jednu z věcí o cechu která mě hodně zajímala.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeWed Sep 27, 2017 2:37 pm


"Nikdo neví. Jsem tady 11 let a nikdy jsem žádnou nepotkala. Min je na tom podobně a ta je tu od dětství."řekla s pokrčením ramen. Vrány byli skoro tak tajemné jako sám Stín. Někdo říkal že existuje, jiní že je to pověra, kterou se straší děti.
"Každopádně pokud je pravda co se o nich řiká tak jich je velmi málo a jsou všude a zároveň nikde." řekla. Jejich rozhovor přerušil Augus který zavelel karavaně stop. Po jejich levici byla malá řeka a plac byl mírně vyvíšen čili bylo vidět všude kolem. Kdyby někdo přišel viděli by ho přicházet na míle daleko. Obloha začínala červenat a bylo jisté že za chvíli dojde k západu slunce. Jane se poté odělila od Jackoba a začala si připravovat věci na spaní a vše kolem nich. Torhen se bavil s jedním z Argoniánů po celou tu cestu a vypadalo to podle jeho úsměvu že se docela bavil a rozuměl si sním.
Malikovi Andrees říkal co má dělat a Malik kývnul že rozumí.

Den 2.


Zhruba o hodinu později byl již tábor v plném proudu. Auguss použil trochu uhlí a dřeva na rozdělání ohně a většina lidí byla rozmístěna právě u něj až na Jane a Malika. Malik stál vedle jednoho z koní a hladil jeho hřívu jakoby se snažil s ním mluvit. Jane šla někam k řece nejspíš se omýt po cestě. Co dělal Jackob bylo jen na něm.

Den 3.

Přišla noc po ktéré následovalo ráno. Tábor se sbalil a vyrazil na cestu. Druhý den probýhal téměř jako první. Jak bylo řečeno Tohrenovi nejspíše byla pravda. Dokud byli na hlavní cestě nebezpečí bylo malé. Z té se však měli právě oddělit a jít směrem k Higheveru. To však mělo následovat až na druhý den. Opět stejná situace se naskytla v noci. Jeden z Argoniánů, Andrees, zavelel a karavana se zastavila na místě vhodnému k táboření. Den se změnil v noc a noc v ráno. Byl tu třetí den pochodu. Andrees ráno aby byli na pozoru že právě tady bylo nebezpečí největší.
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeWed Sep 27, 2017 7:55 pm

Den 2.
Uvědomil jsem si, že jsem zanedbával trénink s mečem a volné chvíle tak vyplnil nápravou tohoto opomenutí.

Den 3.
Posadil jsem se dozadu na zadní vůz a pozoroval okolí, zda neuvidím něco podezřelého. Občas jsem seskočil a chvíli šel pěšky abych protáhl nohy.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeSun Oct 01, 2017 9:44 pm

Den 3.

Den se chílil k poledni. Krajina kolem začala být více lesnatá a cesta zavedla přímo do lesa. Andrees v tu chvíli zmínil že les bude pokračovat až do Higheveru, kde prý stráví noc. Highever byla ruina která kdysi sloužila jako ochrana před nájezdníky ze step pro případ neznámého útoku. Dnes sloužila maximálně karavanám a různým jiným lidem jako nocleh. Les jako takový byl poměrně klidný ovšem pokud by mělo dojít k přepadení došlo by to teď.
Chvíli když Jackob seděl ve voze uslyšel zvuky přicházející z lesa. Z dálky to znělo jako praskání a vzdálené volání které však bylo nesrozumitelné. Všiml si že i Jane vedle něj sáhla po zbraně pro případ že by se jednalo o útok. Zvuky se blížili k nim až se nakonec z lesa zjevila postava zahalená listím a celá do odstínů hnědé a zelené. Vypadala jako malá dívka zhurba dvanáct let. Vlasy měla zelené, dlouhé a vlnité. Byli propleténé listím a jackob by přísahal že ve vlasech měla i kusy mechu. Zjevila se na cestě zhruba dvacet metrů za posledním vozem. Na její tváři se mihnulo několik emocí a dívka se rozhlížela kolem a kolem když konečně oči upřela na Jackoba. Jackob si všimnul že má oči zelené a na obličeji měla pihy stejné barvy.
Když na něj upřela oči Jackob se chytl za hlavu a najednou začal cítit různé emoce jako strach, bolest a zoufalství. Tyto emoce se vystřídali jako rychlé záblesky a on viděl jak se k němu dívka blíží, neozbrojená. V očích neměla náznak že by mu chtěla ublížit ovšem neříkala ani slovo. Bylo však na ní vidět že je zoufalá nýbrž se celá třásla. Malik si všiml toho jak se Jackob chytl za hlavu a přiběhl k němu aby zjistila co se děje a v tu chvíli i on spatřil tu "dívku". Ona "dívka" sebou škubla když uviděla Malika. Jakoby jeho přitomnost ji viděsila. Chvíli nevěděla co že má udělat stála na cestě a podívala se do lesa odkud se opět řinuli ony zvuky. Opět se podívala na Jackoba, který stejně jako předtím pocítil tři emoce teď však silněji a naléhavěji. Zoufalství, strach a bolest. Malik sebou škubl když uviděl jak se Jackob chytl za hlavu vyburcoval lidi ve předu, Jane a Tohrena, poté začal vrčet na onu dívku a měl v úmyslu ji zahnat pryč.

+10 Jednoručný meč
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeMon Oct 02, 2017 5:15 pm

Když mi v hlavě dozněly emoce, podíval jsem se znovu na dívku a vzpomněl si na příběhy co jsem párkrát zaslechl. "Dryáda?" Problesklo mi v hlavě. Levou ruku jsem zastavil Malika, šlo spíš o gesto než o to že bych ho mohl zastavit a pravou jsem vytáhl kukri. Pohled jsem měl celou dobu upřený do lesa směrem odkud se ozývaly ty divné zvuky.
"Nech jí... aspoň zatím." sykl jsem na Malika, zatímco jsem upřeně zíral do lesa a snažil se něco spatřit.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeMon Oct 02, 2017 7:07 pm

Malik sebou trhnul když uviděl že se ho Jackob pokouší zastavit. Vypadalo to jakoby měl uvnitř sebe souboj s vlastním přesvědčením. Nedůvěřivě se podíval na Jackoba jakoby té věci chtěl nejradši useknout hlavu, ovšem prozatím nic nedělal. Ona "dryáda" to jakoby  vycítila a nedůvěřivě se na něj podívala. Od Jackoba zatím nic takového necítila takže přiběhla k vozu, vyšpahala na něj, což jí chvillku trvalo jelikož byla opravdu malé postavy něco málo přes metr, a poté se jakoby schovala za Jackoba. Nedůvěřivě poté sledovala Malika a stejně tak s obavami se koukala do lesa.
Jane dorazila po chvíli dorazila, prohlédnout si co se děje. Když uviděla "dryádu" se zájmem si ji prohlédla a dívala se na Jackoba co má sní v úmyslu. Tohren zůstával ve předu vozu s Argoniány aby případně byl předek pokrytý.
Andrees poté dorazil aby se přesvědčil že je vše v pořádku. Když uviděl "dryádu" jeho zorničky se zůžily ovšem nezasahoval. Podobně jako Malik se nedůvěřivě otočil na Jackoba a doufal že ví co dělá.
Po chvíli se zvuky z lesa začaly blížit k nim a Jackob mohl zpozorovat několik postav jak se pomalu vynořují z lesa.
Jednalo se o dva muže, kteří měli v ruce meče, které se podivně leskli a vypadali daleko od ocele. Jakmile "dryáda" uviděla ty dva muže pevně stiskla Jackobovo rameno a zalezla hlouvěji za jeho záda. Jane se na ty dva podívala, všimla si symbolu, který měl vyšitý jeden z těch mužů na prsou.
"Inkvizice..." pronesla potichu směrem k Jackobovi aby mu naznačila o co se tu jedná.
Oba muži si "Ochránce karavany" přejeli pohledem a pečlivě si je změřili. Vypadali mladě, jeden mohl být zhruba tak starý jako Jackob druhý o něco starší. Oba dva měli lehkou zbroj, gambeson a kroužkový límec. Jeden z můžu, ten starší, přešel kupředu a mečem ukázal směrem k Jackobovi na "dryádu" za jeho zády.
"Ta věc za tvými zády je nebezpečnější než se může zdát cizinče. Ustup a nech nás vykonat naši práci." řekl a pohlédl na "dryádu" za jejich zády. "Dryáda" ještě pevněji sevřela jeho šat, jakoby se prosebně snažila, byť bez známky slova či jediné hlášky, promluvit k Jackobovi. Hlavou mu opět zněli emoce jako strach a poté pocit nebezpečí. "Dryáda" se poté dokla Jackoba na jeho krku a ten pak viděl několik obrázků během několika vteřin.
Mladá laň přichází k velkému stromu na pastvu. Poté co ji dívka podává byliny. Ruka natažená směrem k lani pocit radosti a spokojenosti. Druhý obrázek, laň přehozená přes lovcovo rameno, vyděšený výraz na lovcově tváři, kořeny omotané kolem jeho kotníků, zloba a hněv. Poslední obrázek. Vysoký strom kolem lesa, dva muži procházejí vpřed, stříbrný meč v rukou, strach a zoufalství.
"Nenech si od ní omámit hlavu, napadla několik lidí v téhle oblasti a jedno z nich dokonce připravila o život!" slyšel Jackob v zápětí. Uvědomil si že od chvíle kdy se ho ona "dryáda" dotkla na krku uběhla ani ne sekunda.
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeMon Oct 02, 2017 7:29 pm

Emoce které mi probíhaly hlavou byly příliš silné, na to abych dívku jen tak vydal. "Než se rozhodnu byl bych rád pokud by jste mi odpověděli na pár otázek. Ten co ho zabila byl lovec, že ano?" zkusil jsem si potvrdit co mi ukázala.
"Co byli zač ti ostatní a co je vlastně ona za stvoření?" ptal jsem se dál.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeMon Oct 02, 2017 7:54 pm

"Lovec," kývnul ten vepředu a pokačoval "alchymista a jeden dřevorubec." řekl a odmlčel se. "Dryáda" jakoby mu rozuměla a rychle se opět dotkla Jackobova krku a ukázala mu dva obrázky. Stejný strom jako předtím a muž se sekerou zaseklou vněm, utíkajíc pryč ve strachu. Druhý byl obrázek palouku uprostřed lesa a květiny kolem rostly zatímco dívka uprostřed zpívala. Třetí obrázek byl muže na palouku otrhávajíc ty samé květiny. Jackob od ní cítil že se jí nemusí bát ovšem možná to byla taktika jak tahle stvůra loví.
"Ehm... no..."řekl jeden ve předu a podrbal se na hlavě a tázavě se podíval na jeho společníka. Ten druhý ihned přišspěchal s odpovědí a byl si sebou tak jistý.
"Je to malá Spriganka! Vyhledává si slabou oběť a útočí na ty kdo naruší její..." jeho slova zastavila Jane která si hlasitě odchechtla což se tomu mladíkovi moc nelíbilo.
"Je to mladá dryáda." řekla prostě a podívala se na tu "dryádu" za zády jackoba.
"Promiň mi ale co ty máš do toho co mluvit? Já abys věděl sem studoval 10 let mezi Inkvizicí a ještě poznám dryádu od sprigana." řekl skoro až hrdě ten druhý muž.
Jane svraštila obočí a ukázala na dívku.
"Očividně nepoznal.." řekla prostě a víc se sním nechtěla bavit. Bylo jí  jedno zda je to cokoliv.
Druhého z mužů očividně nezajímalo co je to zač a jen ho zajímalo jak tomu setnout hlavu. Očividně mu došla trpělivost při tomhle překřikováním tak se vložil do toho se svým podnětem.
"Ať je to klidně víla Amálka, jednou mám doručit její hlavu tak ji taky doručím a je to." řekl a udělal krok dopředu. Malik však zavrčel a pevně stiskl sekeru což toho inkvizitora donutilo se zastavit.
"Cizinče nemáme s tebou žádný svár ani příč. Vydej nám tuhle stvůru a pokračuj ve své cestě."
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeMon Oct 02, 2017 8:16 pm

Zamyslel jsem se, když jí teď předám zemře to je jisté. Na druhou stranu nepočítám s tím, že by jí jen tak nechali jít ,ale šance na přežití je pořád lepší než jistá smrt.
"To je pravda žádný svár mezi sebou nemáme, takže se v klidu otočte a běžte si svojí cestou, pro teď je pod naší ochranou." obdařil jsem oba dva muže ledovým úsměvem.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeMon Oct 02, 2017 8:32 pm


"Co...cože?"řekl zaraženě ten vepředu jakoby ho špatně slyšel. Celá ta situace ho nechala stát jako opařeného a nevěděl co si o tom má myslet. Malik, byť s Jackobem nesouhlasil, jeho rozhodnutí respektoval a proto stále stál se sekerou připraven bojovat.
"Hodlám ti připomenou že jsem tu na žádost Inkvizice a odporovat mě je jako odporovat cechu. Musíme se jí zbavit jednou pro vždy! Aby už nikoho neohrozila." řekl Inkvizitor.


Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeMon Oct 02, 2017 8:52 pm

"To měla bejt výhrůžka?! Hodlám ti připomenout, že z toho co jsem řekl ti mohlo dojít, že je mi váš cech u prdele." opáčil jsem mu.
"Takže, prozatím odejděte a myslím, že pokud nikdo nebude chodit do její části lesa lovit, kácet stromy nebo něják ničit její domov tak bude všechno v klidu i bez zabíjení." zkoušel jsem celou záležitost uzavřít relativně po dobrém. Nikdy mi nevadilo všechno co inkvizice dělá, ale do určité míry jsem zastával názor, že v případě inteligentních bytostí můžou občas postupovat trochu jinak než u tupých příšer.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeMon Oct 02, 2017 10:47 pm

Dryáda se krčela za Jackobem a emoce jako radost a vděk se objevili u Jackoba v hlavě.
"Cože?!" řekl muž a pevněji sevřel meč jakoby po něm chtěl ihned skočit. Druhý mu však sáhl na rameno aby ho zastavil. Jemu se očividně nechtělo jít proti Orcovi se sekerou.
Jane zatím pozorovala obě dvě strany, čekajíc na to jak to vlastně dopadne.
"Ehm... co kdybychom to vyřešili trošku s klidem pánové hm? Vidím že problém je že vám tahle Dryáda," řekla Jane s jasným důrazem na slovo "dryáda" a propíchla toho "učence-inkvizitora" pohledem "
..řádí v tomhle lese. Čili kdyby někdo tu Dryádu z lesa odstranil a už by tu neřádila bylo by po problému. Vezmeme tuhle Dryádu sebou a zavedeme ji daleko odsud takže tu nebude tropit problémy a vy si můžete do světa zvesela vytrubovat jak jste "zabili mocného sprigana". řekla jednoduše. Muži se na sebe zmateně podívali jakoby pohledem řešili či nabídka stojí za zvážení nebo ne. Při pohledu na vrčícího orka, ozbrojenou elfku a muže s nožem měřili své šance. Nakonec jeden z můžu kapitulovaně odvětil.
"Fajn, navíc kdyby jste kecali my si tu potvoru dříve nebo později najdem." poté dal meč zpět do pochvy a odešel pryč s nadávkami o tupcech.
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeMon Oct 02, 2017 11:08 pm

Pozoroval jsem jak odcházejí a jakmile byli z doslechu otočil se na Jane.
"Děkuju. Občas jsem trochu moc upřímnej a lidi to provokuje, takže díky za to že jsi zasáhla." s provinilým výrazem na tváři jsem si prohrábl vlasy.
"Víš je docela neslušný lézt ostatním do hlavy bez upozornění." prohodil jsem k dryádě a pokračoval v rozhovoru s Jane.
"Jinak co vlastně víš o dryádách? Když se mě dotkla viděl jsem něco jako její vzpomínky a cejtil to co ona. někde hluboko jsem doufal, že tohle funguje jenom jedním směrem, v mojí hlavě byly věci který bych i já nejradši zapomněl a nechtěl jsem aby je viděl nekdo další.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeMon Oct 02, 2017 11:33 pm

"V pohodě."řekla Jane s náznakem toho, že podobné situace pro ni nebyli novinka. Přeci jen se v životě setkala s několika idioty a tak se musela naučit jak kolem nich chodit. Když přišla otázka na Dryády Jane se zarazila a zamyslela.
"Jsou velmi inteligetní avšak plaché. Umí komunikovat telepaticky. Většina lidí kolem nich cítí jejich emoce a oni je nevědomky přenášejí kolem. Proto se jich většinou lidé straní a funguje to také jako dokonalá obrana. Když mají oni strach z někoho ti lidé stejný strach pociťují. Některé z nich umí mluvit ovšem tuhle to asi nikdo nenaučil... leda že..." Jane se zamyslela a poté přešla blíže k Dryádě.
"Viran se elvhen?" pronesla otázku směrem k Dryádě. Dryáda na Jane upřela svůj zrak a nechápavě zamrkala. Očividně nerozumněla co se jí Jane snaží říct o nic víc než předtím. Jane si povzdechla.
"Za zkoušku to stálo. Jinak... co teď sní?"
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeMon Oct 02, 2017 11:44 pm

"Asi jí vezmeme aspoň kus cesty sebou, přece jenom jsi jim řekla, že jí odvezeme pryč. To s těma emocema a vzpomínkama, myslíš že to může fungovat i obráceně, jako od nás k ní? zeptal jsem se.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeMon Oct 02, 2017 11:50 pm

"Těžko říct. Nejsem vyloženě expert na dryády. Já sama jen tlumočím co mě řekli jiní." řekla s pokrčením ramen.
Malik zatím koukal vedle nich a mlčel. Andrees nervózně přešlapoval jelikož nevěděl co si o situaci má myslet. Nakonec se rozhodl že lepší bylo nemyslet si nic a rozhodl se dát karavanu do pohybu než aby tu čekal na moment než se objeví další bandité.
Dryáda zatím jen seděla za Jackobovými zády, teď už spokojená a bez starostí. Jackob si všiml že její oči teď měli barvu třipitivě zelené a na tváři měla veselý a roztomilý úsměv.
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Cesty a planiny - Stránka 3 Left_bar_bleue100/100Cesty a planiny - Stránka 3 Empty_bar_bleue  (100/100)

Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitimeTue Oct 03, 2017 12:01 am

Nevěděl jsem jak, ani jestli by to mělo fungovat, ale něják jsem se s ní chtěl zkusit dorozumět. Chvíli jsem přemýšlel, možná když se jí dotknu a budu na něco myslet, ucítí to. Byl to jenom hloupý nápad, ale byl to nejlepší co mě v tu chvíli napadlo. Uchopil jsem jí tedy za ruku a snažil se usilovně myslet na to, že jí chceme odvézt někam jinam kde bude v bezpečí před těmi co jí pronásledovali.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Cesty a planiny - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Cesty a planiny   Cesty a planiny - Stránka 3 I_icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Cesty a planiny
Návrat nahoru 
Strana 3 z 4Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Pole a planiny

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Fórum :: Herní místnosti :: Kingdom of Mercia :: Ostatní-
Přejdi na: