Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Citadela

Goto down 
5 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorZpráva
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue100/100Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (100/100)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeSat Jul 02, 2016 1:41 am

First topic message reminder :

Citadela - Stránka 6 Citadela

Citadela - Stránka 6 Floritop

Citadela jako samotná se tyčí jako maják na jižním pobřeží Theyi.  Leží v opuštěném koutu Království obalená horami a jen s několika osadami poblíž . Od centra ji dělí les Drelm a od nejbližšího města Angelwood ji dělí řeka Loina.
Její historie se táhne dál než samotné Království. Dokonce když zde byli ještě střety mezi „městskými státy“ se zde Citadela tyčila a mágové široko daleko sem chodily získat znalosti o všem co kdy lidská ruka zplodila. Na Citadelu je přijat každý žák jehož dovednosti jsou naznány adekvátními a který nikdy neprovinil vážný zločin.
Mnoho pater se nachází v Citadele a za mnoho let si podle těchle pater Citadela vytvořila určitý systém. Dříve se udávali jisté „řády“ či hodnosti chcete-li. Jenže po čase když začalo těchto řádů přibývat nikdo již nevěděl jaká váha či autorita se za řádem skrývá. Jistě že se vědělo že „Atronach“ je řád nejnižší a „Arcimág“ je řád nejvyšší ovšem řády mezi byl galimatiáš jak uvnitř Citadely tak hlavně vně. Proto, téměř před 3000 tisíci lety přišel Arcimág Cullen s novým řešením tzv. systémem poschodí či pater chcete-li. Mág začínal na prvním poschodí kde se učil základy Arcanea a jak jeho dovednosti a znalosti rostly tak pokračoval o poschodí dále. Systém byl zpopularizován téměř okamžitě a přestavba Citadely, díky magii, byla hotová během několika týdnů. Citadela má celkem 42 pater, ovšem většina mágů narazí na pomyslný strop již ve dvacátém patře, a další 43 patro, známé jako Střecha, je určené pro Arcimága. Pro každého studenta je na příslušném patře vytvořena kóje pro jeho osobní věci a na odpočinek.
Na Citadele je zajímavé že poschodí nemají schodiště které by je propojovali a přesun mezi schodišti je umožněn díky portálům.  Portál je také ovládán pomocí runového tetování na hřbetu pravé ruky. Runa jednoduše vyjadřuje číslo poschodí do kterého má mág přístup. Mág poté jen myslí na patro do kterého se chce dostat a vstoupí do portálu. Pokud myslí na číslo vyší než se nachází na jeho tetování má portál se neotevře. Do 43 patra se však dostane pouze ten mág jehož si Arcimág žádá. To že mág je schopný vyšší úrovně je posuzováno automaticky jelikož runy vyryté na mágově pravé ruce jsou vytvořeny tak že zvládne-li mág další patro tetování se autamaticky změní na číslo vyšší.
Pokud se mág rozhodne opustit Citadelu může tak kdykoliv udělat. Členství v Citadele je totiž velmi otevřené. Někteří mágové zde postupují pomocí studií a skušeností a jiní zase tyto zkušenosti získávají v terénu.
Díky tomu že má Citadela relativně ležérní přístup ke svým studentům zřídilo se mnoho "malých Cechů" uvnitř Citadely. Tyto "cechy" jsou stále oddáni citadele ovšem každý z nich má svého vůdce. Samozřejmě není povinností se do takové skupiny připojit a jsou sto spíše ojedinělé případy.
Citadela - Stránka 6 Floribot


Naposledy upravil Admin dne Tue May 26, 2020 10:32 pm, celkově upraveno 5 krát
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com

AutorZpráva
Lyn

Lyn


Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 31. 03. 19

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla5
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence5+3
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6
VnímáníVnímání3
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue100/100Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (100/100)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeFri May 29, 2020 10:53 pm

Prvních pár dní jsem se maximálně snažit "přežít" nasekat dříví, odpočinout si, najíst se a načerpat energii na nošení věděr, po kterých potom přišla krátká pauza už jen na noční zavření hospody, kdy jsem dovytíral. Většinu mého volného času jsem strávil učením se s mečem, či zkoumáním a získáváním informací o magii. Většina "mágovství" se odehrává v Citadele... Ale jak mám zjistit zda mám v sobě nějakou magii? To zatím ještě nevím. Rozhodl jsem se vzít si denní volno a jít více zjišťovat.

Poslední den na večer už po zavíračce jsem došel za strýcem "Strýci Franci, zítra si potřebuju vzít volno." Zarazil jsem se a popřemýšlel jsem, zda mi to vůbec dovolí, nebo ne spíš jestli se nenaštve... Dlouho tu nedělám a.. Ta zpráva by ho mohla naštvat. "Teda. Ne na celý den, jen.." Začal jsem se potit a mírně klepat při pohledu na tak vážný výraz, který vždycky mívá. "Potřebuji si někam zajít, jenom na půl dne, potom bych pomohl se zavíračkou." Polknul jsem a začal jsem mít sucho v krku při čekání na jeho odpověď.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue100/100Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (100/100)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeFri May 29, 2020 11:02 pm


"Odpusť si toho strýce..." řekl a probodl ho pohledem. Trochu ho to nakrklo když mu tak řekl. Byl to měkoun ale stále to byl jeho šéf a zanli se teprv týden. Nic víc z toho nedělal ale jasně mu řekl aby se to neopakovalo tímhle vším.
No Dřel ho docela dost. To byla pravda... A výkendy byli trochu těžší a i přesto nakonec toho nenechal. Mohl trochu zmírnit.
"Ve středu. Nasekáš dřevo, doneseš vědra... a večer si vytřu sám." řekl prostě. Stejně to dělal doteď sám. To byla jeho nabídka. Ber nebo nech ležet.
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Lyn

Lyn


Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 31. 03. 19

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla5
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence5+3
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6
VnímáníVnímání3
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue100/100Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (100/100)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeFri May 29, 2020 11:23 pm

"Beru!" S nadšením jsem vykřikl a šel jsem zpátky vytírat, potom co jsem dovytíral šel jsem spát a přemýšlel jsem nad tím, kam zítra budu muset všude zajít.

Další den jsem se s rychlostí o závod, ale stále pečlivě postaral o dříví a vodu, vyrazil jsem tak okolo třetí odpoledne z hospody, moje cesta byla jasná, zjistit si co nejvíce informací o magii, první zastávka byly trhy.

Jakmile jsem došel na trhy začal jsem se vyptávat lidí co by alespoň trochu mohli připomínat mágy, zda něco neví o cestě magie. Nakonec jsem to vzdal a ať už mi řekli cokoliv nejlepší jsem si řekl, že bude vydat se přímo do centra toho všeho, do samotné Citadely...

Došel jsem tam do nultého poschodí a začal se vyptávat mágů na, které jsem narazil "Nevíte něco o magii, jak ji probudím, či něco takové?" Je trošku blbé dojít někam a připadat si jako idiot, že se ptáte na magii, jako kdyby jste se chtěli stát nějakým superhrdinou. Chytl jsem se jednou rukou za hlavu a pousmál se jak nejvíc neuměle to šlo.
Návrat nahoru Goto down
Thae
Zen Knight
Thae


Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 12. 01. 17

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla4-1
ObratnostObratnost4+2
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost3
InteligenceInteligence4+1
CharismaCharisma4-3
Síla vůleSíla vůle7+1
VnímáníVnímání4+1
ŠtěstíŠtěstí4

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue110/110Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (110/110)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeSat May 30, 2020 2:54 am

Cítila som sa.. zvláštne. Celý tento priestor na mňa pôsobil zvláštne. Boli tu ľudia, elfovia, a dokonca aj rasy o ktorých som nikdy ani len nepočula. Teda až na trpaslíkov.. nope nevidela som tu žiadneho trpaslíka. Ruky som až kŕčovito držala vedľa tela. Úprimne som nevedela čo s nimi. Všetci tú vyzerali tak.. bohato .. Mali normálne, slušné oblečenie. Niektorí priam extravagantné. No a ja ? Končekmi prstov som si zovrela spodnú časť mojej ošúchanej a obnosenej tuniky, ktorá nevyzerala dobre ani v deň, keď som ju na seba prvý krát obliekla. Mala na sebe niekoľko zaplátaných dier. V podstate nemala rukávy a bola mi veľká a voľná, siahala až niekam pod zadok. Bola na dotyk drsná, proste.. nič moc. 
Menej, než nič moc... Pokrútila som hlavou a s povzdychom som sa vybrala niekam. No sotva som spravila dva kroky a zastavila som sa. Kam som sa chcela vybrať? Pohľad mi narazil na chlapca, ktorý vyzeral, alebo sa aspoň správal, minimálne rovnako stratene, ako ja. 
"Ey..." No ako mi prvé hlásky z úst vyšli, tak aj prešli do ticha, ktoré bolo následne zvalcované bežným ruchom, ktorý sa v HUBe nachádzal. Môj pohľad stále smeroval k chlapcovi. Ostatne, nie že by som sa zabávala na jeho utrpení, ale plánovala som sa poučiť z jeho chýb. Buď ho nasmerujú a tým získam informáciu aj ja. Alebo ho pošlú do riti a nespravím rovnakú chybu, ako on. V podstate som jeho pozorovaním nemala čo stratiť.. aspoň zatiaľ.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue100/100Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (100/100)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeSat May 30, 2020 7:56 pm


Hub byl jako vždy plný života. Z venku vypadala jako poněkud obyčejná věž. Dokonce ani nevypadala že má 44 pater. Neměla žádné okna a tak bylo překvapení že uvnitř byla plně osvětlená okny. Hub měl několik stolů u kterých seděli různí lidé a jednu velkou recepci uprostřed citadeli.
Lynn tam vpadl jako slepý k houslým. Očividně neviděl jak to tady funguje. Většina mágů nad ním jen ohrnula nos a jiná na něj křičela v jazyku který vůbec nechápal. Pokud to venku bylo různorodé tak uvnitř to byl hotový circus. Každé se oblékal extravagantně a tak muž co měl oranžovou pokožku, patřil mezi ty normálnější členy.
Poté co na něj křiknuli "Odprejskni." a se na něj podívali s pohledem který by někdo jiný věnoval kusu lejna, nakonec kdosi s černým havranem na rameni křikl.
"Chceš recepci." z jeho tónu bylo vidět že ho odbyl, protože už ho jeho otravování začalo docela dost nudit a nepotřeboval tohle kdákání poslouchat dalších kdoví kolik minut. Potom luskl tak hlasitě že to naplnilo celý hub a Lynn proletěl davem jako vystřelený šíp. Jeho nohy byli stále připevněné k zemi a byli to právě jeho podrážky které ho po chvíli zabrzdili přesně u recepce. Tam seděla recepční ve fialovém hábitu s přitisklým odznakem Arcanea na prsou. Vlasy měla už poněkud bílé plné šedin ale nevypadala nějak v pokročilém věku.
"Přejete si?" řekla skoro lhostejným tónem. Jakoby tam přišel úplně normálním způsob a ne že tam doslova doletěl. Očividně to nebylo něco co by jí vyvedlo z klidu a rovnováhy.
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Lyn

Lyn


Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 31. 03. 19

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla5
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence5+3
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6
VnímáníVnímání3
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue100/100Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (100/100)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeSat May 30, 2020 10:31 pm

Trošku jsem se klepal a dost potil z toho co se zatím na Citadele odehrálo za cirkus. Polknul jsem, zhluboka jsem se nadechnul a odpověděl jsem "A-ano, jis-tě..." Znovu jsem se nadechnul, zavřel jsem na chviličku oči a zopakoval jsem "Jistě, chci se zeptat, jak probudím magii." Podíval jsem se na recepční a čekal na odpověď, už jsem ani nedoufal, že mi odpoví ve stylu "Ale ano, jistě tady máš tohle tohle, udělej tohle a tamto a bum." Ne, čekal jsem jasné a nebojácné "Naser si" Uvědomil jsem si, že všechno tady nejde tak úplně hladce jak u nás doma, nic tu neznám, NIKOHO tu neznám a hlavně jim tu ani nerozumím. Musím říct, že tady venku je to jako noční můra, kde se mě snaží každej jenom potopit a ponížit... Když jsem se potom otočil při čekání na odpověď recepční, otočil jsem se a viděl jsem za sebou kousek z davu holku se zvláštníma ušima. Stála a nečině mě probodávala pohledem jako kdyby se ze mě snažila vysát každou potřebnou informaci o tom jak mě zničit. Otočil jsem se radši zpět a dělal jsem, že neexistuju.
Návrat nahoru Goto down
Thae
Zen Knight
Thae


Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 12. 01. 17

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla4-1
ObratnostObratnost4+2
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost3
InteligenceInteligence4+1
CharismaCharisma4-3
Síla vůleSíla vůle7+1
VnímáníVnímání4+1
ŠtěstíŠtěstí4

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue110/110Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (110/110)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeSun May 31, 2020 2:11 am

Pozorovala som ho istý čas. Prišlo mi ho trocha ľúto. Predsa len ho každý v podstate odbil... až na toho posledného, no to vždy býva ten posledný, ktorý aspoň trocha poradí. Prepchala som sa cez tlupu niektorých študentov - aspoň som to usúdila podľa veku - a na zlomok sekundy by som odprisahala, že sa naše pohľady stretli. No on sa odvrátil a ja som v podstate cukla niekam k zemi tiež. Nakoniec sa mi však podarilo taktiež dostať k recepcii. V podstate som sa zaradila za neho... úprimne som.. nepotrebovala, resp nemala podobný problém ako on. Ja som už mágiu tak nejak mala. Bola som "innate" typ mága. Len.. som sa potrebovala nejak zapísať.. a podobne. Nechala som ho teda vybaviť si svoje ako prvého a sama som po tom mala v pláne recepciu osloviť s tým, ako mám postupovať. Len som dúfala, že sa tu neplatilo za zápis žiadnymi peniazmi. Pretože som bola taký švorc, ako to len šlo. Ešte aj jedlo som naposledy mala dva dni dozadu.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue100/100Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (100/100)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeSun May 31, 2020 2:43 pm

Recepšní si odkašlala a začala vyprávět dlouhý monolog směřovaný k tomu nováčkovi. Bylo to prostě nacvičený už několikrát tohle říkala a prostě a jednoduše to tak musela říct znova. Hovořila monotóně a lhostejně, prostě to pro ni byla práce a jelikož tohle musela říct asi 7x denně... byla to pro ni docela nuda. Navíc ji kolikrát zjebali za to že něco vynechala a to bylo ještě horší.
"Pro ty co nemají magii je zde nabídka probuzení. Arcaneum si účtuje pět zlatek za probuzení magie. Mějte prosím na paměti že Arcaneum není zodpovědné za permanetní zmrzačení, za špatné probuzení a nebo za případnou smrt. Platba je provedená na recepci. Po platbě se vás ujme na týden mistr. Pokud je potom probuzení neúspěšné, není to chyba mistra. K dalšímu týdnu poté dostanete slevu 3 zlatých." a opět si mírně odkašlala a dořekla tak svoje nacvičené divadélko.
Arcaneum bylo magické společenství, které hýbala magie ... magie a zlato. Kdyby tohle dělali zadarmo každý den by zde byl zástup takových jaký byl on. Takových kteří by nejspíše umřeli při probuzení.
"Arcaneum si dovoluje upozornit že samotné probuzení magie je ošemetná věc a pouze jeden ze tří lidí projde probuzením bez úhony. Zbylí dva za tří jsou doživotně pošramocení a nebo hůře mrtvý." řekla žena na konec a zavolala.
"Další!"
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Lyn

Lyn


Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 31. 03. 19

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla5
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence5+3
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6
VnímáníVnímání3
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue100/100Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (100/100)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeSun May 31, 2020 5:01 pm

"Dobře." Pomalu jsem se otočil, trošku jsem se lekl stojícího člověka se špičatýma ušima zamnou až jsem do ní omylem žďuchnul "pardon" a se zatnutými pěstmi jsem vyšel ven. Čaroděj ze mě nebude.. Vydělat si 5 zlatek kvůli tomu aby mě potom zmrzačily, to nemám zapotřebí. Přece jenom za pokus nic nedám, když už se o to mám pokusit tak aspoň pořádně, přece jenom kvůli tomu jsem sem přišel. Vydal jsem se do nejbližší knihovny zeptat se zda existuje nějaká kniha o magii, či takové věci...

Jak jsem došel dovnitř, šel jsem na recepci a začal jsem se dotazovat na knihy "Zdravím, potřeboval bych se zeptat zda nemáte knihy ohledně jiných ras a magie, popřípadě i kniha jak ji probudit a jestli tady ještě najdu nějakou mapu..." Na to, že mám u sebe jen 2 stříbrné si toho moc asi nekoupím, tady chcou platit uplně za všechno... Byl by zázrak kdyby mi dala knihu do ruky a řekla "Na vem si ji, je tvoje, dělej si s ní co chceš." Ale to se nestane. Zajímá mě co to bylo za stvoření, které se na mě furt dívalo a ještě k tomu dělalo, že se nedívá. Asi jsem paranoidní, když to tak vezmu tak tam na mě koukal každý jak na idiota.. Ale stejně se potřebuji naučit něco o těch rasách a co jsou zač. Třeba u stánků ta s kopyty... Měl jsem si něco zjistit než jsem vyšel z domova...
Návrat nahoru Goto down
Thae
Zen Knight
Thae


Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 12. 01. 17

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla4-1
ObratnostObratnost4+2
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost3
InteligenceInteligence4+1
CharismaCharisma4-3
Síla vůleSíla vůle7+1
VnímáníVnímání4+1
ŠtěstíŠtěstí4

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue110/110Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (110/110)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeSun May 31, 2020 6:04 pm

Päť zlatých bola hrozne.. veľká suma. Aspoň pre mňa. Nikdy som v rukách nedržala ani jednu zlatku. Kde by som ich toľko nahrabala? Možno keby som bola dobrá v švindlovaní ale nebola. Chlapec vyzeral trocha zdrvene, teda.. aspoň ak som to vedela odhadnúť. No sama som bola stratená vo svojich myšlienkach a keď do mňa omylom drgol, takmer som sa preletela na zem.. ale len takmer.
"V poriadku poriadku!" Zasmiala som sa ospravedlňujúco, no neusmiala som sa. Ostatne môj úsmev nikdy nikoho neočaril. Bola som elf.. priemerný elf, čo znamenalo že sa na mňa ľudia pozerali len na niečo viac, než na nejakého thralla alebo "problém". No a k recepcii som prišla teda ja.
"Ako to je keď.. už niekto mágiu eh.. má.. hm?" Spýtala som sa recepcii. "Nepotrebujem ju prebudiť ja.. eh, došla som na to sama? dáva to zmysel?" Dodala som, keďže som tomu sama moc nechápala. Na ukážku som len načiahla pravú ruku, z ktorej som na chvíľku nechala prúdiť zelenkasto sfarbenú manu. Nebolo to ani kúzlo skôr.. "niečo". Nič by to nikomu nespravilo a k ničomu to nebolo. Ale musela som to vedieť, aby som napríklad vedela použiť jedno z tých dvoch kúziel, na ktoré som prišla pred cestou sem.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue100/100Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (100/100)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeSun May 31, 2020 6:30 pm

"ELEANOR!" zakřičel na ni kdosi od někud. Nebyl viděn ale jeho hlas zněl jasně. Byl to pravděpodobně nějaký šéf. "Na něco si zapomněla!!"
"Platba je brána pouze ve zlatě." řekla k tomu klučinovi poté a hlas zmizel.
Za Elfkou už se začala tvořit docela fronta poté co tu byli už nějakou dobu. Přeci jen tohle bylo většinou to nejhorší na vysvětlování a tak když se ten kluk vytratil kamsi pryč a ona byla na řadě z dalším nováčkem muž co stál ve frontě za ní nervózně řekl.
"Ale noták!" lidé tu neměli moc rádi čekání. Většina mágů byla netrpělivá sebranka a každé zdržení bylo jakoby jim svět dělal naschvály. Čaroděj ve středním věku tady nervózně klepal nohou a čekal až dalšího nováčka ta recepční obslouží.
"Zasraní amatéři..." ucekl si pro sebe poté co ji slyšel říct jestli to dává smysl.
Recepšní pootočila oči v sloup. Další tenhle. Hned si teda mohla nacvičit svůj druhý nejčastější monolog.
"Členství v Arcaneu stojí dvě zlatky. Nový člen je vybaven runovým tetováním na ruce." u čehož ukázala to svoje. "Další příplatky jsou poté za místnost, pokud by někdo nějakou chtěl, což čítá 3 zlaté. Po odevzdání mincí prosím vyčkejte v místnosti dokud vám nebude přiděleno tetování. Platba je brána pouze ve zlatě." poslední větu řekla se sičením a dost nahlas aby to slyšeli i všichni ostatní v řadě. Stejně jí bude jasné že jim to bude muset zopakovat taky...

Mezi tím v knihkupectví se klučina dostal do jednoho ze stánků s těmi knihami. Byl tam knihovník co vypadal jako obrovská chodící kráva s rohy.
"Přejetesi?" řekl ještě předtím než Lynn promluvil. Slova jakoby polikal a tak je trochu spojil do sebe. Znělo to jako jedno dlouhé slovo místo toho aby to byla věta.
Pultík byl na něj skoro až komicky malý a pokaždé když otočil hlavu, jeho rohy udělali rýhu do dřeva v knihovně. Lynn mohl vidět že tyhle čáry byli na různých částech knihovny.
"Rodrigův Almanac pro hlupáky", "Jak neumřít při Probuzení" a "Moje první kouzlo aneb jak omylem nezapálit rodinu" jsou naše nejpopulářnější tituly. Vše stojí dvě zlatky, až na "Jak neumřít při Probuzení." tam to jsou zlatky tři. Použité knihy mají poloviční cenu." řekl Tauren a ukázal doprava, přičemž otočil hlavu a udělal další rýhu do knihovny, na knihovnu s nápisem POUŽITÉ.
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Thae
Zen Knight
Thae


Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 12. 01. 17

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla4-1
ObratnostObratnost4+2
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost3
InteligenceInteligence4+1
CharismaCharisma4-3
Síla vůleSíla vůle7+1
VnímáníVnímání4+1
ŠtěstíŠtěstí4

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue110/110Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (110/110)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeSun May 31, 2020 7:36 pm

Nebolo to niečo čo.. Povzdychla som si a len som prikývla. Dve zlaté boli stále moc. plus 3 ak by som tu chcela bývať no.. boli to peniaze, ktoré som pohromade sotva niekedy videla. A tak som sa len rýchlo odpratala preč a snažila som sa ďalej nezavadzať. Vyšla som teda von, pred citadelu, kde som sa len odpratala niekam k nejakej lavičke a rezignovane som si na ňu sadla.
Hej.. možno to vôbec nebol tak dobrý nápad... Obzrela som sa po okolí a rozmýšľala som nad tým, kde dnes strávim noc. Pravdepodobne niekde na ulici.. no čoho, tejto dediny ktorá sa v okolí Citadely nachádzala? Nevyzeralo to tak, že bu to bolo príliš žobrákov. Skôr nie. Vidieť ich, aspoň by ma to ukľudnilo že nie som ako päsť na oko.
Návrat nahoru Goto down
Lyn

Lyn


Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 31. 03. 19

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla5
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence5+3
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6
VnímáníVnímání3
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue100/100Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (100/100)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeSun May 31, 2020 8:55 pm

Přikývl jsem a řekl jsem, že se stavím později. Budu si muset nějak najít někoho z koho ty informace dostanu a kdo by mi mohl pomoct nějak probudit tu magii.. Vyšel jsem z knihovny ven a vydal jsem se zpátky do hospody kde tuhle noc přespím.. Furt mi, ale vrtá hlavou ta "Špičatka", zkusím se zeptat pana France... Zastavil jsem se a otočil směrem k Citadele, nevypadala zrovna bohatě na to, že tam zamnou stála taky jako maso na špejli.. Zbývalo mi ještě trochu času než se uplně zavře hospoda, takže se jsem vydal zpět k Citadele pokusit se najít tu "holku"... Ať už to bylo co to bylo..

Jak jsem došel k Citadele chvíli jsem se rozhlížel, až jsem ji uviděl, schoval jsem se za nejbližší zídku aby mě nebylo vidět a pozoroval jsem, přesně tak jak to dělala ona... Teď jen doufat, že tu není kvůli tomu aby mě odstranila nebo okradla.
Návrat nahoru Goto down
Thae
Zen Knight
Thae


Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 12. 01. 17

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla4-1
ObratnostObratnost4+2
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost3
InteligenceInteligence4+1
CharismaCharisma4-3
Síla vůleSíla vůle7+1
VnímáníVnímání4+1
ŠtěstíŠtěstí4

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue110/110Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (110/110)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeSun May 31, 2020 9:25 pm

Neuvedomila som si, že ma niekto sleduje. Nebola som až tak paranoidný človek. No aj cez to som sa postavila. Potrebovala som sa hýbať, potrebovala som ešte dnes niečo spraviť, inak zas pôjdem spať o hlade a v lepšom prípade niekam do kríkov, v horšom do blata. A tak som sa teda vydala do mestečka, alebo skôr dediny, ktorá sa rozliehala pred Citadelou. No a teraz som potrebovala rozprávať s ľuďmi. V tom som nikdy nebola dobrá. Nie že by som nechcela ale, to je tak keď ste elf, tak sa na vás všetci pozerajú trocha z hora. Vystrúhala som pre to svoj najslušnejší výraz a snažila som sa nájsť niekoho, koho osloviť.
Mala som viac možností.. napríklad taký strážnik, ktorého som ale veľmi rýchlo zamietla. So strážnikmi som nikdy nemala dobré skúsenosti. Ešte by ho napadlo že vyzerám podozrivo, čo vyzerám, a chcel by ma "prešacovať". Nebolo by to prvý krát a pochybovala som, že by to bolo posledný. Nakoniec som sa rozhodla pristúpiť k jednému zo stánkov. 
"Ay, neviete kedy má tadeto dakedy íjsť najbližšia karavana?" Prečo som sa toto pýtala obchodníka? No.. bol to obchodník, čo znamenalo, že musel byť zásobovaný a tak mal pravdepodobne väčší prehľad, než.. bežný obyvateľ. Ak by to nevyšlo, mala som v pláne skúsiť šťastie u hostinského. Ten mohol mať snáď lepšie alebo aspoň nejaké informácie.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue100/100Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (100/100)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeSun May 31, 2020 9:53 pm

Prodejce jablek už toho měl dneska pokrk. Nejenom že ho od rána někdo otravoval z blbostmi o kterých věděl putnu teď ještě to byla elfka.
"Poslouchej slečinko buď budeš chtít jabka a nebo odsud odpr..." a pak se zahleděl do dálky za rameno té elfky a uviděl toho kluka co se ho ráno ptal na magii který je oba upjatě pozoroval. Nakonec mu svitlo v hlavě jak že to takhle bude.
"Ahá tak takhle to je! Děláte si ze starého Trevora dobrý den!" řekl a škublo mu v očích a švihl po ní jabko. No nakonec by si přál aby to neudělal protože i když ju trefil.. furt přišel o jabko.
"Vypadněte odsuď spratci umazaní než vám předám strážím!" řekl jim, byť neměl moc důvod k tomu všemu ani pádný ani malý.
"Zavři už zobák Trevore nikdo na tebe nemá den." zařval obchodník kterej vedle něj měl postavenej stánek s něčím co vypadalo jako ingredience.  Trevor jen cosi zamručel a mávl rukou. Na dalšího takovýho neměl náladu a tak se věnoval svým jablkám.
Byl to od pohledu alchymista co dělal lektvary na počkání a nebo prodával ingredience.
"Moc jich tady nejezdí. Není tu moc řemeslníků co by prodávalo výrobky. Všechno je tu udělaný pro mágy." začal jí vysvětlovat. Viděla že má stejně špičaté uši jako ona a tak jí mu nejspíš bylo líto že se do ní Trevor opřel tak razantně.
"Jedinej kdo tu má něco jako pravidelné dovážky je Maul co má knihovnu... a Franz hospodskej dostává zásoby chlastu. Zbytek je z okolních farem jako je tady toho nekňuba." řekl a kývl hlavou na Trevora.
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Thae
Zen Knight
Thae


Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 12. 01. 17

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla4-1
ObratnostObratnost4+2
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost3
InteligenceInteligence4+1
CharismaCharisma4-3
Síla vůleSíla vůle7+1
VnímáníVnímání4+1
ŠtěstíŠtěstí4

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue110/110Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (110/110)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeSun May 31, 2020 10:50 pm

Odstúpila som trocha stranou. Bolo to.. otravné. Stretávať sa s týmto prístupom  No malo to aj svoju pozitívnu stránku. Obratne som do ruky chytila jablko, ktoré sa odrazilo od mojej hrude a šikovne som ho schovala pod tuniku. Bol to ten pohyb, ktorý značil že no.. podobné veci som nerobila prvý krát.
"Oh bohovia.." Povzdychla som si škaredo a radšej som sa teda chcela pratať. Aj keď.. no zastal sa ma niekto. Nie že by som to nečakala od konkrétne toho obchodníka. Ja som to nečakala tak celkovo. Prekvapene som sa na muža pozrela. Bol to elf, ktorý mi odpovedal ako človek. Teda narozdiel odo mňa aspoň vyzeral "normálne".. viac než normálne, vyzeral že sa topí v peniazoch. Aspoň z môjho pohľadu.. no z môjho pohľadu sa topil v peniazoch každý, kto nosil čisté oblečenie väčšinu týždňa. No .. na poďakovanie som len prikývla. Nebola som dobrá v ďakovaní. Už "prosím" zo mňa vysalo pomerne dosť energie...
"Tak teda hostinský.." Tiež ma napadlo, že by pri hostinci mohla byť tabuľa. Síce som neverila že sa tam bude nachádzať nejaká "výpomoc" ktorú by som zvládla ja, ale Človek nikdy nevedel. A tak som sa tam vydala. Teda ešte pred tým som sa otočila, keďže som si všimla chlapca, ktorý ma sledoval. 
"Ey... si nemý? Nie si že? Čo chceš? Pokojne poď bližšie, nekúšem.. sem tam." Prehovorila som k nemu hlasom, ktorý bol vycibrený z ulice. Minimĺane jeho tón. Typický bitkár a pouličná mátoha v jednom.
Návrat nahoru Goto down
Lyn

Lyn


Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 31. 03. 19

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla5
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence5+3
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6
VnímáníVnímání3
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue100/100Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (100/100)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeSun May 31, 2020 11:04 pm

"Nevím, proč jsi mě předtím sledovala, ale chci ti pomoct.." Z lítosti jsem udělal to co jsem musel a to co nás otec učil. Snažit se s každým vyjít a nadělat co nejméně zbytečných problémů. "Hledáš hospodu, že?" Odvrátil jsem pohled směrem k prodavači, který po ní hodil jablko "Jste se sebou spokojení takhle... Přišla si pro radu a vy ji pošlete do prdele jak zasranej kus rozmáčenýho hadru..." Přišel jsem k němu trošku blíž a naklonil se k němu "Proč když vás tady ti zdejší "Mágové" tak moc serou, proč s tím nic neděláte a akorát pomluvi a hádky.. Musíte být spokojenej sám se sebou určitě." Zamračil jsem se na něj a pomalu jsem šel směrem zpátky do hospody. "Jestli chceš pomoc, tak pojď semnou... Tady tohle město znám jako kdybych se zrovna narodil, ale aspoň vím kde je ta hospoda.." Je mi zle z těchhle umíněných ksichtů, kteří nedají na slovo někoho v otrhaných hadrech.
Návrat nahoru Goto down
Thae
Zen Knight
Thae


Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 12. 01. 17

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla4-1
ObratnostObratnost4+2
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost3
InteligenceInteligence4+1
CharismaCharisma4-3
Síla vůleSíla vůle7+1
VnímáníVnímání4+1
ŠtěstíŠtěstí4

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue110/110Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (110/110)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeSun May 31, 2020 11:36 pm

Založila som si ruky na hrudi a len som tam tak prestupovala z nohy na nohu. Tvárila som sa, že mu to nežeriem. "Hej jasné.. aká to čistá duša.." Poznamenala som so značnou dávkou sarkazmu v hlase. No to že sa tak pustil do predavača jabĺk eh.. nečakala som to, ale hlavne to bolo nebzpečné. V momente som k nemu priskočila a len som sa mu snažila zapchať ústa mojou rukou.
"Pšššt čo ti ruplo v tej tvojej hlave tupej? Chceš skončiť v chládku?" Sykla som a len som sa na jablkára ospravedlňujúco usmiala, čo určite nepomohlo.. zároveň som sa ale snažila chlapca odtlačiť ďalej, aby .. no nepovedal niečo, za čo nás oboch zavrú. Keď.. nás nezavreli, čo som dúfala že nás nezavreli a že si tento bordel strážnik teraz nevšimol a len nad ním podvihol obočie, tak som si ho vypočula. Chcel aby som išla s ním, že to tu pozná. A ja som mu neverila. Čisto z toho dôvodu, že posledný človek ktorému som "verila" mi chcel maximálne tak ukázať nejakú tmavú uličku, z ktorej sa mi podarilo len tak tak utiecť. Aj to s niekoľkými modrinami a dotrhanou tunikou. 
"Ah... čo to zas robíš dievča.." Zamrmlala som. "Stačí ak mi ukážeš hostinec.." Poznamenala som mu. Keby že sa pokúsi o nejaký divný .. niečo, tak by som jednoducho začala zdrhať. Nechala som sa teda viesť k hostincu, no mojim plánom bolo najprv nájsť a prezrieť tabuľu.
Návrat nahoru Goto down
Lyn

Lyn


Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 31. 03. 19

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla5
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence5+3
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6
VnímáníVnímání3
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue100/100Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (100/100)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeSun May 31, 2020 11:52 pm

Cestou k hospodě jsem si zkontroloval jestli mi nestihla, v tu chvíli kdy mi dýchala na krk něco nevzít, zkontroloval jsem proto můj měšec a, no to bylo všechno co jsem mohl zkontrolovat.. Víc jsem toho u sebe neměl. "Proč jsi mě sledovala v té Citadele?" Na mě každý kouká jak na idiota už od té doby co jsem sem přišel, tak nemám důvod nepomoct někomu kdo na tom aspoň vypadá stejně blbě jako já.. Z jejího tonu když na mě mluvila mi bylo jasný, že nebude úplně příjemná a, že má nejspíš nějaký komplexy.. "Máš blbej den, nebo proč ta tonina? Snažil jsem se jenom pomoct, ikdyž mi to teda moc nejde.." Pitomě jsem se usmál a radši jsem už dál nepokračoval v konverzaci aby mě tady přede všema na místě neukřižovala.

...Za chvíli jsme došli k hospodě "Tak jsme tady.. Kdyby jsi něco potřebovala tak tady kdyžtak dělám..." Trošku jsem se k ní naklonil a zašeptal jsem "Já už vevnitř s tou Citadelou nemám moc chuť přijít do styku potom co se tam dneska stalo."
Návrat nahoru Goto down
Thae
Zen Knight
Thae


Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 12. 01. 17

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla4-1
ObratnostObratnost4+2
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost3
InteligenceInteligence4+1
CharismaCharisma4-3
Síla vůleSíla vůle7+1
VnímáníVnímání4+1
ŠtěstíŠtěstí4

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue110/110Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (110/110)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeMon Jun 01, 2020 12:06 am

Necítila som sa previnilo, keď spomenul ako som po ňom vyskočila, resp ako som sa k nemu správala. No aj tak si asi zaslúžil vysvetlenie. "Pozri.. niečo ako nezištná pomoc nejestvuje boya.." Povzdychla som si. Trocha som sa snažila vyhnúť jeho prvej otázke, no nakoniec som sa rozhodla.. hej prečo nie? aspoň sa niečomu priučí.
"Učím sa na chybách druhých.." Pousmiala som sa. V podstate som mu tým naznačila, že som radšej čakala, kým spraví chybu on.. chybu z ktorej by som sa použila. No a ostatne aj mi to vyšlo, aj keď tam nie úplne pochybyl, dostal informáciu ktorú som potrebovala aj ja a len "pozorovaním" som sa mohla vyhnúť celému tomu spovedaniu ľudí v citadele. 

Nakoniec ma predsa len priviedol k hospode, no skôr než na dvere, som sa začala obzerať po vývesnej tabuli. 
"Aha.. uhm.. platia dobre?" Prikývla som na jeho slová, ktoré ale momentálne išli trocha mimo mňa. Aspoň tie ďalśie.. ten šepot o citadely. Nedávala som totiž príliš pozor na to, čo mi šepká a hovorí. Sústredila som sa na čítanie rôznych ponúk, niečoho, čo by ma mohlo zaujať.
Návrat nahoru Goto down
Lyn

Lyn


Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 31. 03. 19

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla5
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence5+3
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6
VnímáníVnímání3
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue100/100Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (100/100)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeMon Jun 01, 2020 12:27 am

Pozasmál se "No, nevím co je podle tebe "Dobrý plat", ale mám na jídlo a hlavně mám i kde spát.." Nemám moc zdání o tom co je zač, vím, že už jsem takoví podobný "stvoření" viděl, ale... Buď teď nebo nikdy... "Chci se zeptat, ty uši.." Trošku jsem se zarazil, nechtěl jsem ji nijak urazit, už jenom kvůli tomu, že nemá zájem se semnou moc bavit... "Co hledáš na té tabuli vůbec?"
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue100/100Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (100/100)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeMon Jun 01, 2020 9:47 pm

Na tabuli bylo několik následujících papírů.

1.

Potřebuji někoho kdo by mi přes noc hlídal farmu. Strácí se mi ovce a slepice bez jakékoliv stopy. Stačí mi říct co je za tím.
Farma za vesnicí, ptejte se po Olegovi.

Odměna: 2 stříbrné.


2.


Hledám dobrovolníky na magické experimenty. Platím štědře. NEJSEM ZODPOVĚDNÝ ZA TRVALÉ NÁSLEDKY.
Pro bližší informace ptejte se na Korina v Citadele.

Odměna: 7 zlatých


3.


Přistihla vás špatná doba? Nemáte zrovna v kapse to co ptřebujete? Nebo jsou na Vás poplatky v citadele příliš?
Pučte si od Borgina! Lichvářství u studny.


4.


Hledá se výpomoc v kuchyni. Pár broznových za den. Příplatek za kuchaře. Více info u France v místní hospodě.


5.


Vledám někoho kdo by se postaral o infestaci kolčaváků ve sklepě. Nemůžu si dovolit mágy! Veškerej bordel si uklidíte! Za rozbité věci ručíte sami. NA NIC NESAHAT!

Odměna: 5 stříbrných.


6.


Pokud někdo najde moje kapesní hodinky, věc co ukazuje čas... zlato... tikavý zvuk? , věřte tomu že vám za ně dám o dost více než kdokoliv jiný. NEPAMATUJI SI KDE JSEM JE ZTRATIL. Ne ... magie mi nepomůže DÍKY ZA OPTÁNÍ.

Elmonu. Bydlím v Citadele.


7.


Koupím ledvinu. SPĚCHÁ. 50 zlatých za kompatibilní.

Gormu. Citadela. Ptejte se na recepci.



8.


Hledám někoho kdo by se mi staral o zahrádku. Jedná se o zalévání, trhání plevelu a tak podobně.

Odměna: 5 měděných za den.


9.


Hledám někoho kdo by mi pomohl při prozkoumání místní jeskyně. Za bezpečí neručím. Houby, přísady a vše co použiji při alchemii je moje. Zbytek 50/50

Odměna: 2 stříbrné předem.

Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Thae
Zen Knight
Thae


Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 12. 01. 17

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla4-1
ObratnostObratnost4+2
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost3
InteligenceInteligence4+1
CharismaCharisma4-3
Síla vůleSíla vůle7+1
VnímáníVnímání4+1
ŠtěstíŠtěstí4

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue110/110Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (110/110)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeTue Jun 02, 2020 9:14 pm

"Veľké a ľahké peniaze .. je pre mňa dobrý plat." Zamrmlala som, keď mi oči spadli na ponuku s ladvinou a len som po očku Lyna prezrela. No.. nemala som ako vedieť či má "kompatibilnú" ladvinu, nech už to slovo znamenalo čokoľvek. Prstom som nakoniec poukázala na iný papier. 
"Hľadám dobrovoľníkov na magické exprimenty.. 7 goldov.. čo sa podľa teba môže posrať pri magikcých experimentoch?" Problém bol v tom, že to bolo niečo, o čom som naozaj vedela hovno.
"Nikdy si nevidel elfa boi?"
Spýtala som sa ho. V mojom hlase sa niesol nezbedný podtón. Trocha výsmech, trocha krivda, no príliš slabý na to, aby som to musela úprimne a aby sa za to niekto urazil. 
"Hej čo myslíš.. pozdáva sa ti z toho niečo?" Spýtala som sa ho nakoniec. Celkom ma zaujímal jeho názor. Teda.. an nie zaujímal, ako som bola skôr zvedavá.
Návrat nahoru Goto down
Lyn

Lyn


Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 31. 03. 19

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla5
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence5+3
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6
VnímáníVnímání3
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue100/100Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (100/100)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeWed Jun 03, 2020 7:40 pm

Trochu jsem se zarazil potom co řekla to s tou ledvinou. "No tak... Třeba můžeš přestat chodit co já vím? Ty by jsi do toho šla?" Nevím jak ona, ale vyměnit ledvinu za 7 zlatých, za což bych zaplatil tu Citadelu + nic. To teda nezní jako moc lákavá nabídka.

"Elf, co? V-Viděl, ale nikdy jsem nevěděl jak se jmenuje tvoje rasa." U nás na vesnici se nepotřebovali řešit rasy ani nic takového, hlavní byl obchod a to aby vše klapalo jak mělo, bez žádného zbytečného konfliktu..

Podíval jsem se na list, kde bylo napsáno, že někdo hledá hodinky... "No, jako to s těma hodinkama nezní špatně... Najít to, co myslíš, že by nám za to dal? Možná mu jsou cenné.." Odpověděl jsem ikdyž jsem tušil, že bude mít na očích něco nebezpečného a doufám, že mě do toho nebude chtít zatáhnout.
Návrat nahoru Goto down
Karan
Admin
Karan


Poèet pøíspìvkù : 866
Join date : 08. 01. 17

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla7 + 1
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost7 + 1
InteligenceInteligence8
CharismaCharisma4 - 2
Síla vůleSíla vůle4
VnímáníVnímání3 + 1
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Citadela - Stránka 6 Left_bar_bleue100/100Citadela - Stránka 6 Empty_bar_bleue  (100/100)

Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitimeWed Sep 30, 2020 12:42 am

Cítil som, ako mi v bruchu lietajú motýliky. Noe doslova pochopiteľne.. motýle by som nezvládol požrať. SKôr to bola nervozita a navyše pomerne dosť "veľká" nervozita. Stál som akurát pred honosnou bránou do Citadely, z ktorej a do ktorej neustále prúdil život. Jej obyvatelia boli rôznorodý. Mágovia sami o sebe boli.. rôznorodý. A ja som sa zas raz chcel ponoriť do ich radov. Robil som dobre? Pravdepodobne áno. Po ceste sem som si uvedomil aké limity má moje tleo. Nebol som ani zďaleka ako Kaze. Ak aj áno.. tak mladý Kaze, ktorý mál blízko k chromosti.. aspoň teda z môjho pohľadu. Samozrejme nebola to až taká katastrofa no za posledné roky som bol jednoducho zvyknutý za niečo viac.. za taký ten lepší štandard.

A tak som len pod kapucou zastrihal zašpicatenými ušami môjh nového tela. Stiahol som si plášť hlbšie do tváre, aby sa mi do očí nedostalo otravné slnko, a vydal som sa dovnútra. Miesto, ktoré sa nazývalo hubom. Deň kedy som tu vstúpil po prvý krát som si pamätal ako včera. Predsa len na mňe zanechali dosť veľký impression. Bol to prvý krát kedy som pohromade vydel toľko mágov. Za sebou som vláčil moju "batožinu", v ktorej som mal predovšetkým oblečenie ktoré sa mi tam zmestilo a ktoré som nemusel predať. Ani nechcel.. bolo to celkom kvalitné oblečenie.. aspoň oproti zdrapom, ktoré som nosieval ako Kaze.

A tak som prikročil do jednej z rád, ak tu teda nejaká bola, ktorá viedla smerom k recepcii kde sa podobné veci vybavovali. AK sa nič nestalo a ja som sa dostal na radu, tak som si do úst zachytil rukavicu, z ktorej som vytiahol na orkyňu pomerne bledú ruku.
"Evening.." Pozdravil som osobu za pultom , schoval som si rukavicu do plášťa a v podstate som prešiel rovno k veci.
"Rada by som sa zaregistrovala, nepotrebujem prebudiť mágiu." Vysvetlil som dôvod, kvôli ktorému som tu a následne som čakal. Aj keď moje spomienky na prvý deň na citadele boli pomerne jasné, detaily som si naozaj nepamätal. Navyše sa mohlo mnohému zmeniť.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Citadela - Stránka 6 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Citadela   Citadela - Stránka 6 I_icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Citadela
Návrat nahoru 
Strana 6 z 8Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Citadela
» Arcaneum/Citadela

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Fórum :: Herní místnosti :: Kingdom of Mercia :: Hrady-
Přejdi na: