Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Callenhad (Město)

Goto down 
4 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorZpráva
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Jun 16, 2016 11:20 am

First topic message reminder :

Callenhad (Město) - Stránka 5 Callenhadpic


Callenhad je jedním z největších měst v Království. Jeho věhlas však nepochází z ničeho chválihodného. Je to město spodiny, město ve kterém slovo autorita je vyškrtnuto ze slovníku, a hlavně je to město příležitostí.
Callenhad je postaven na úpatí hory Fasius, nejvyšší hory široko daleko, mnozí o hoře říkají že je dříve to byla sopka která spí a časem, v době kdy bude město tak prohnilé že bohové budou znechuceni jeho samotnou přítomností, se opět probudí a pohltí město v plamenech. V hoře se těží železo a stříbro. Další významnou přírodní památkou je jezero Callenhad. Jezero je tak velké že si ho jde snadno splést s mořem jelikož z jednoho břehu nevidíte na druhý a přeplout ho podélně trvá několik dní. Na dně jezera se údajně nachází ruiny starého království "prvních". Jezero je však tolik hluboké že nikdo jeho existenci neprokázal a neexistují žádné hmatatelné důkazy. Podél jezera je mnoho rybářských osad a dalších menších městeček které žijí z toho co jim jezero poskytlo. Toto jezero je pro město důležitější než cokoliv vyjma hradeb, nejenom že poskytuje dostatek potravy pro celé město ale také zprostředkovává  „dálnici“ do Alberonu.
Jak už bylo zmíněno město je prohnilé do morku kosti a nic s tím nemůže královská garda ani městská stráž dělat. Každý hlavní představitel ve městě je jenom loutka, dělající cokoliv pro toho kdo mu zaplatí největší sumu. Někdy se najde odvážlivec který se pokusí jít proti systému. Vyzvednout město z jeho pochmurného stavu a navrátit ho do někdejší slávy. Ovšem takovéhle ambice zde nemají dlouhou životnost. Ovšem úřední budovy se zde nacházejí ve středu města známém jako "Oběšencovo náměstí."
Callenhad nemá žádný rod který by mu vedl a takže je prakticky svobodným městem. Je zde pár rodů kteří stále mají nárok na město jako takové a i na okolní zeme.
Dvě věci které jsou zde však v rozkvětu jsou prostituce a černý trh. Na tomto trhu se dá údajně za peníze koupit všechno. Tento trh údajně spadá pod jednu osobu kterou nikdo nezná jinak než „Stín Callenhadu“ nebo zkráceně „Stín“. Historky o této osobě se tradují k samotnému převratu města k dnešnímu stavu.  Říká se že má prsty v každém obchodě ve městě, zaměstnává každého lichváře či pohunka v tomhle městě a každý ve městě mu odevzdává podíl zisku. Nejspíše se jedná o legendu jelikož každý obchodník tvrdí že nic takového nečiní. Může ovšem lhát. Chrámy či kostely se v tomto městě prakticky nenachází. Jsou zde jen menší kaple či pomníky zašlé věkem prakticky nepoužívané.


Naposledy upravil Admin dne Mon Apr 20, 2020 6:12 pm, celkově upraveno 4 krát
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com

AutorZpráva
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeWed Sep 20, 2017 5:38 pm


Mág si všiml že na něj míří útok a proto mu nezbylo nic jiného než uskočit dozadu. Janosův Gambeson byl v jednom ohni a od hrudě se látka vznítila. Janose v panice napadlo jen skočit před most do blátivé řeky dole a plameny uhasit. Jackob tam už tedy stál dva proti jednomu ovšem Mág sebou škubl dopředu od silného úderu který mu vyrazil dech a zlomil dvě žebra.
Jak Min překonala vzdálenost města překvapilo jak Mága, tak Margolane tak i Tohrena s Hallenem, kteří stále ztěžka dýchali a nebyli ani v polvině mostu se nevěříce koukal ni dívku.
Min se poté pustila do bitvě proti tomu mágovi.
Margolane poté sáhla k opasku za kterým byl nůž, dost dlouhý na to aby se mohl tvářit jako krátký meč. Margolane a v druhé ruce měla cosi v průhledné lahvičce. Tu poté hodila směrem k Torhenovi a Hallenovi kteří se k jejich smůle zastavili. Lahvička pukla a když se látka dostala do vzduchu oběma mužům se obrátili oči v sloup, udělali dva kroky a padly na zem. Jackob však teď měl příležitost k útoku.
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeWed Sep 20, 2017 5:52 pm

Nebyl čas ptát se co bylo v lahvičce a tak jsem místo toho raději udeřil Margolane tupou stranou kopí do obličeje. Musím se s ní vypořádat co nejrychleji, probíhalo mi hlavou. Sice jsem neměl pochybnosti o tom, že Min je daleko lepší než já, ale stát jeden proti jednomu s mágem by nemuselo být snadné ani pro ní.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeWed Sep 20, 2017 6:04 pm

Min se hbytě vyhýbala mágovím pokusům o úchop. Rychle pochopila že to je bojovník na blízko a má nějaké ty triky jak svoji dovednost vylepšit. Chvíli se jen tak přetahovali a uhýbali úderům. Mág poté namířil dlaň na Min. Z dlaně mu začali sršet jiskry a Min poté akrobaticky uskočila směrem dozadu.

Margolane se podívala na letící kopí až příliš pozdě. Stihla sice hlavu odvrátit natolik aby nedostala přímou ránu do spánku, ovšem nos se jí přelomil a začala z něj srčet krev.
Se slzami v očích, které ji vytriskly svévolně, se snažila soustředit na Jackoba ovšem vidění měla dost zamlžené.
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeWed Sep 20, 2017 6:16 pm

Sice už asi přes ty slzy obře neviděla ale pořád v ruce svírala nůž, zaútočil jsem tedy znovu tentokrát již ostrou stranou kopí na ruku ve které držela zbraň. Rozmáchl jsem se s tím že ji přes ruku pouze udeřím a poté cuknu kopím zpět aby ji řízla čepel. Potřebujeme jí živou opakoval jsem si stále v hlavě a snažil se podle toho chovat.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeWed Sep 20, 2017 6:30 pm

Margolane, když ji Jackob řízl, věděla že musí něco udělat a to rychle.
V jedné ruce měla nůž který měla připravena k obraně. Do druhé vzala další lahev kterou pokryla čepel. Teď byl její jediný účel škrábnout Jackoba.
Rozeběhla se proti němu připravená seknout po jeho ruce pokud by se dostal k útoku. Věděla že největší slabina někoho s kopím je ruka, která je vepředu.

Min zatím stále se přetlačovala s mágem. Poté co došli jiskry mág se připravil k útěku. Min však byla až příliš rychlá, nepřirozeně rychlá. Šlehla mága po jeho lýtkách a poslala ho k zemi.
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeWed Sep 20, 2017 6:44 pm

Nechtělo se mi přibližovat k otrávené čepeli, proto jsem uskočil dozadu a změnil úchop, teď jsem kopí držel podobně jako obouruční meč několik centimetrů za čepelí a švihl jsem tupou stranou dívce zešikma po hlavě tak abych trefil alespoň rameno ruky se zbraní, kdyby náhodu chtěla uhnout.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeWed Sep 20, 2017 6:58 pm


Margolane byla skvělý zabiják. Uměla se skrývat, podlézat a krást. Bylo však očividné že nebyla dobrý bojovník. Když se rozhodli pro útěkl jejich plán byl takový, rychle je přemoci pomocí magie, a utéct do lesů. Nepočítali s tím že by tu byl někdo kdo je dokázal zastavit a měli by pravdu, nebýt Min.
Ta se právě teď dostala k ležícímu Mágovi. Mág nastavil dlaň v zoufalém pokusu ji dostat. Min však zareagovala opět rychle a uděřila mága její tyčí Mága přes zápěstí tak silně že prasklo. Když ten mág křičel dostal další ránu po hlavě což ho poslalo do říše snů.
O něco později se Jackobovo kopí dorazilo k hlavě Margolane což ji poslalo k zemi. Když ta dívka srazila k zemi, bylo vidět něco zvláštního. Její vlasy změnily barvu, začali růst a vlnit se. Nos se jí zmenšil, pleť začala být snědší a na hrudníku se jí začli růst dva kopce. Jackob teď mohl usoudit že se tu nejednalo o prostý převlek ale o magii. Souboj byl však u konce.
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeWed Sep 20, 2017 7:13 pm

"To jak dorazit mága bych od tebe chtěl někdy naučit." otočil jsem se na Min s obdivem ve tváři.
"Teď už je jenom dostat zpátky do cechu a to by chtělo asi pomoct." ohlédl jsem se přes rameno.
"Jdu se mrknut jestli ty dva támhle žijou. Kdyžtak je proberu ať mi s tím jdou helfnout, protože počítám že ty se budeš jenom dívat a náramně se u toho bavit." prohodil jsem přátelským tónem a doběhl zkontrolovat dva ležící vrabčáky.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Sep 21, 2017 1:51 am

"Jednou možná." řekla Min a opět si odfoukla vlasy z jejího pravého oka. Poté sáhla do kapátu toho muže a vytáhla onen dopis. Rychle přejela co tam stálo a pozvedla oči. Nic jiného však zatím neříkal. Také u Margolane našla platbu. Prsten s perfekním emeraldem. Cena zhruba 400 zlatejch.


...


Když se Janos vydrápal. Měl spáleninu ve tvaru dlaně na hrudi. Bude to mít nejspíše jako památku do konce života. Torhen a Hallen spali jako nemluvňata ať snimi Jackob nebo Min dělali cokoliv.
Min se na ně podívala a pronesla.
"Nejspíš se jedná o substanci zvanou jako "noční mlha". Stačí se toho nadechnout a pošle tě to do hajan. Dokud se to nedostane z jejich systému tak budou chrápat jako mimina." pronesla Min. Z jejího tónu naznačovalo že je sama znalá v Alchymii.
"Zajímavá věc je že ji ani není těžký to udělat. Vezmeš trochu voňavky, aby se to rozptýlilo vzduchem, a potom rozmačkáš kořen Nirnu, vhodíš ho do voňavky a bum. Účiný uspávadlo. Co ty víš. Někdy se ti to třeba bude hodit. Škoda jen že kořen Nirnu je tak drahej." řekla s mírným úšklebkem Min.


...


Min poté poslala Jackoba pro další vrabčáky na základnu zatímco ona a Janos dávali pozor na ty dva, kdyby se probrali. Když poté Jackob došel a oba dva byli vrženi do vězení na výslech Min dala Jackobovi volno a že se zítra nad ránem sejdou a dořeší to do konce.


+ 30 kopí
+ 5 alchymie
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Sep 21, 2017 3:29 pm

Šel jsem se domů prospat a ráno jsem vyrazil zpět do cechu natěšený jako malé dítě. Nevěděl jsem jestli dostanu všechny odpovědi, ale aspoň nějáké bych mohl. Při příchodu jsem šel okamžitě za Min. V hlavě mi stále vrtalo kdo je ten N. a co mohlo být na oné stránce tak důležitého že se rozhodl jít proti Vrabčákům.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Sep 21, 2017 6:09 pm


Když Jackob přišel do cechu všude kolem to vypadalo úplně stejně ovšem několik lidí si povídali o včerejších událostech a o vězních, které přinesli ze včerejší akce. Jackob uviděl Torhena,Hallena a Janose kteří spolu popíjeli a hřejivě se podíleli o historky ze včerejšího večere ve kterých figurovala Min, Janos a Jackob. Janos se zrovna dostával do fáze kdy ho ten Mág chytil na hrudi a on ho prý "heroicky" odzbrojil, složil ho na zem a bouchl ho kopím do nosu tak silně že ztratil vědomí. Jackob si tu historku ovšem pamatoval trochu jinak.

Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Sep 21, 2017 6:17 pm

Usmál jsem se nad přeháněním u piva a jen jsem si mírně odkašlal když jsem zaslechl, že to Janos složil mága na zem. Něják se mi nechtělo vyvolávat problémy, takže jsem to jinak přešel s mlčením.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Sep 21, 2017 6:37 pm

Janos se mírně zarazil když uslyšel jak si Jackob odkašlal a mírně zrudnul. Když však si všiml že Jackob je s jeho přeháněním v pohodě jen na něj ukázal gesto s pivem v ruce které jasně říkalo "nazdraví", načež se vrátil k historce.

Jackob si poté všiml Min vzadu v lokálu jak na něj kývla ať jde za ní. Jackob poté následoval do místnosti kde seděla Min a Dicer.
Dicer kývl Jackobovi na pozdrav a dokonce se i mírně usmál při příchodu po Jackobovi hodil sáček s penězi ve kterém se naskýtalo něco kolem 40ti zlatek.
"Dobrá práce mladej." řekl a kývl na něj.
"Min mi řekla že si se při tom střetnutím s Mágem ani nenadělal do gatí a zachovals chladnou hlavu.Hodně chlapů začne zmatkovat..."řekl Dicer. Poté pustil k slovu Min která začala.
Nejspíš budeš mít otázky o tom co jsme to teda našli lepší bude když ti to dáme přečíst. Není to vcelku vzato nic tak tajného. řekla Min a podala onu stránku Jackobovi.
Jackob již od pohledu mohl poznat že se jedná o něco vzácného. Písmo bylo úhledně napsané. Stránka obsahovala něco jako vodoznak s krásným runovým písmenem, které Jackob bohužel neznal. Celá strana působila jistým stářím a přeci se papír nekroutil či nedrolil.

Stránka:

Když Jackob dočetl a podíval se na Min bylo mu řečeno.
"Slyšels někdy o Khalcelmovi?"


Naposledy upravil Admin dne Sat Sep 23, 2017 2:47 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Sep 21, 2017 6:54 pm

"Jméno jsem možná někdy zaslechl, ale nejsem si jistej. To on psal tu knihu? Jestli je pravda co tu stojí tak i tahle samotná stránka bude mít neuvěřitelnou hodnotu. Zvlášť jestli ten cizí jazyk prozrazuje něco z těch vědomostí o kterejch píše." na okamžik jsem se zarazil.
"Ten N. by mohl mít další stránky, zjistili jsme od těch dvou něco?" nedokázal jsem zakrýt svůj zájem.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Sep 21, 2017 7:31 pm

Dicer potom začal s vysvětlením o jméně Khalcelmo.
"Khalcemo je mág. Ne jen tak ledajaký Mág. V jeho zápisky jsou něco jako legenda, mýtus mezi zasvěcenými. Před téměř pětisty lety se zapsal na citadelu jako student a oněkolik let později odešel a začal cestovat svět. Po království se během téhle doby začli objevovat různé stránky. "Zápisky Khalcelmovi". Každá stránka jiná od té předchozí. Každá mluvící o jiných věcech a každá s různými informacemi, různými příběhy. Některé hovořili o historii očima nezaujatého pozorovatele. Říká se že historii píší vítězové že? Nikdo přesně neví co se dělo kdysi víme jen to co království chce abychom věděli. Khalcelmo tedy své zápisky vypouštěl do světa jako stránky. Lidé poté buď udělali kopie a takhle se několik těch stránek zachovalo." řekl Dicer. Jackob si možná mohl myslet že pokud jsou kopie proč je tahle stránka tak cená. Dicer však pokračoval.
"Co je však na stránkách zvláštní že Khalcelmo je psal pomocí magie. Aby stránky dostal do světa i on udělal mnoho kopií, které poslal do různých koutů. Tahle stránka se objevuje nejčastěji a je vždy přiložená na zadní stranu jiné části zápisku. Co je na téhle zvláštní je to, že je psaná rukou. Nejspíš se jedná o originál."
Když se Jackob zeptal na ty dva další jestli o nic něco nezjistili Min i Dicer se zatvářili poněkud zvláštně. Jakoby si i oni nevěděli co si mají myslet. Min poté jen s kamenou tváří se na něj podívala jakoby mu něco tajila ovšem nic k tomu neřekla. Dicer se podíval na Min a poté řekl.
"Jsou fuč."
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Sep 21, 2017 7:47 pm

"Takže na těch stránkách jsou mimo jiného, například pravdivé záznamy o důvodu a průběhu válek a dalších důležitých událostech." zareagoval jsem na zmínku o historii pasné vítězi.
"Sakra. Jak?" zeptal jsem se když jsem se dozvěděl že jsou pryč. Nechtělo se mi tomu uvěřit. Jak můžou jen tak zmizet dva lidi který má někdo hlídat a vyslýchat. Navíc mi došlo, že jsme tím přišli o možnost zjistit něco víc o tom kdo za tím vším stojí.
"Někdo od nás je pustil, nebo nějáký teleportační kouzlo?" ptal jsem se dál.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Sep 21, 2017 8:26 pm

"Khalcelmovým zápiskům se také říká "Historie všeho". To byl také původní účel. Všechno co bylo v jedné knize. Navíc s příběhem jeho života." řekl Dicer a poté se opět vrátil k těm vězňům.
"Nikdo neví stráže říkali že v jeden moment tam byli a v druhý byla cela prázdná. Žádná stopa, nic. Dřív než jsme stihli položit jedinou otázku. Čili jsme totálně v hajzlu." řekl. Situace se opravdu zdála bez jediného východiska. Bylo jasné že jednají s magií či s něčím podobným a Margolane i ten mág teď mohli být kdekoliv.
"Pokud ale víme něco. Tak je to to, že ten "N.", ať se jedná o kohokoliv, si pro tuhhle stránku bude chtít přijít a jelikož ty dva zmizeli je jen otázkou času..."

"..kdy tak učiní." řekl hlas s humorným tónem. Jackob si mohl všimnout že se v místnosti objevil muž. Na tváři se mu linul široký úsměv, vyzařoval auru kterou Jackob ještě v životě neviděl. Na sobě měl křiklavě červený oděv, který ladil s jeho vlasy. Na tváři měl úsměv a jeho chování bylo naprosto laxní a uvolněné.
Min a Dicer se na něj jen koukali ale muž si je jen prohlížel a nic neříkal. Bylo však jasné o koho jde a co má zalubem a vzhledem k tomu s jakým sebevědomím sem přišel v jeho mysli měl značne navrch.
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Sep 21, 2017 8:40 pm

"Promiňte ale když už jste tady, nevadilo by vám odpovědět mě a tady mým přátelům na pár otázek." pronesl jsem co nejklidnějším a nejpřívětivějším hlasem jsem dokázal. Instinktivně jsem však sáhl pravačkou za záda a položil ji na své kukri. Ne že by mi to k něčemu bylo. Vzhledem k tomu jak moc překypoval sebevědomím to vypadalo, že věří že je schopný stránku sebrat a odejít bez větších problému.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Sep 21, 2017 9:04 pm

Jak se sem dostal? Co si sakra o sobě myslí? Honilo se v hlavách obou dvou. Jak Min tak i Dicer oba instinktivně uchopili zbraně ovšem zatím je jen výhružně nastavili proti tomu muži.
Muž, který byl po bližším prozkoumání zjevně elf, se na oba dva z nich usmál. Vypadalo to tak, že Dicerův meč či hůl, kterou Min držela byli jen párátká v jeho očích. Ani to s ním necuklo i když měl tyto zbraně jen kousek od jeho krku.  Oba dva si je prohlídl od hlavy až k patě celou tu dobu však mlčel. Jakoby je vyzíval k tomu ať udělají onen osudný krok. Jen ať dotáhnou tenhle pokus dokonce. Min blesklo hlavou že to možná i chce. Jeho úsměv ji naháněl husí kůži. Min s Dicerem se konečně zmohly na to pronést slovo chvílu před Jackobem.
"Kdo máš k čertu bejt?" zeptal se Dicer na očividnou otázku.
"Jak ses tu vzal?" řekla Min neschopná dojít rozumného závěru a když i Jackob přihodil svoji otázku do ohně muž se opět široce usmál a v jeho očích bylo vidět čiré pobavení s celé této situace. Byl na takové situace zvyklí. uvědomila si Min. Vyžíval se v nich.
"Ts ts ts... tolik otázek..." řekl pobaveně muž načež přešel blíže ke stolu. Min s Dicerem ucukli když se ten muž pohnul a opět jakoby chtěli udeřit ovšem strach, nebo snad pud sebezáchovi, jim to nedovolil, Každé slovo, které vypustil z úst se neslo pomalu a mělo určitou váhu. Byla z něj cítit jistá autorita.
"Víš vůbec s kým si tu zahráváš?" řekl Dicer jakoby se snažil věhlasem jeho cechu vyhrožovat onomu muži na jehož obličeji však zůstával skálopevný úsměv. Poté si vzal jednu ze židlí jakoby mu patřila a posadil se na ni. Když promluvil všichni ostatní jen tiše poslouchali.
"Máte něco po čem velmi toužím. Dnes z této místnosti odejdu s onou stránkou a je jen na vás zda to bude podobrém." řekl to tak prostě že to spíše znělo jako fakt, než jako výhružka.
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Sep 21, 2017 9:25 pm

"Co je na té stránce tak důležitého? A proč všechno tohle, když sem stejně nakonec nakráčíte, to jste mohl přijít rovnou..." začal jsem se ptát a v tu chvíli mě to napadlo.
"Vás to baví... Pro vás je zábava působit zmatek." na tváři se mi mísily pocity obdivu a opovržení.
"Když si zvolíme po dobrém asi nemáte v úmyslu nám za ni zaplatit. a trochu jsem se pousmál protože jsem začínal mít pocit že tomu muži začínám alespoň maličko rozumět.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Sep 21, 2017 9:51 pm

Muž se koukal na Jackoba a sledoval jeho myšlenkové pochody se zaujatým pohledem. Když Jackob domluvil muž se dal do hlasitého smíchu a následně do vřelého potlesku, jakoby chtěl Jackobovi poblahopřát k jeho úspěchu a k jeho představivosti.
"Velmi dobře chlapče, velmi dobře." řekl. Min a Dicer poté jen nevěřícně sledovali. Bylo to celé snad jenom trik. Celé jedna velká bouda.
"Nejenom že mě to baví. Mě to náramě baví." řekl muž který se poté zvednul a obrátil se k Jackobovi jelikož ostatní dva mu přišli jako ztráta času. Poté však se zdviženým prstem pokračoval.
"V něčem si se ale zmýlil, tedy ve více věcech. Nebaví mě působit zmatek. Baví mě sledovat lidi. Jejich chování! Reakce! Jak se budou chovat. Jak postupovat. Co udělají, když najdou tajemný dopis poblíž krbu, jak bude dívka postupovat při krádeži tajemného obrazu, jaké budou reakce když se tajemný muž objeví uprostřed místnosti. Když už uvidíte každou divadelní hru, nakonec si vytvoříte tu vlastní." řekl a s úsměvem. Min i Dicer byli opět němí. Jakoby se dostali do hry, které sami nerozuměli a do situace, která jim přišla neuvěřitelná. Muž však stále pokračoval.
"Podívej se na ně. Lidé v tomhle městě. Tolik prohnilé, tolik zkažené a přesto lidé v něm tvoří ty nejlepší příběhy a všichni tancují přesně tak, jak chci já."
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Sep 21, 2017 10:22 pm

Nikdy jsem nebyl věřící, ale byl jsem si jistý že pokud existuje ďábel vypadá jako ten člověk přede mnou."Takže vy většinu času stojíte za oponou a taháte za nitky, ale občas zpoza ní vystoupíte, protože vás baví nejenom sledovat vaše vlastní představení ale i v něm hrát." snažil jsem se v kostce zachytit svůj dojem z onoho muže.
"Z toho jak na mě působíte, začínám mít dojem, že ta stránka klidně může být původně vaše a pouze jste ji použil jako předmět zájmu pro ostatní aby jste si vytvořil další představení. Nebo tolik toužíte po té stránce kvůli tomu, že si přejete mít originál příběhu který vám schází do sbírky?" začínal jsem cítit že do doby dokud bude neznámý zaujmutý konverzací nic mi nehrozí a proto jsem se dokázal uvolnit, sundal ruku ze zbraně a přitáhl si židli pro sebe, abych se mohl posadit proti němu.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Sep 21, 2017 10:50 pm

"Pozor chlapče. Ti kdo se snaží pochopit, sou ti kteří nejdříve propadnou."řekl s pokřiveným úsměvem muž. Bylo na něm něco zvráceného a přesto se zdál inteligentní a vůbec ne krvelačný či zlý.
"Ale kdeže, neberu se jako aktér. Spíše jako vypraveč který přijde ke konci hry a rozmotá nitku." řekl s úsměvem.
Min se pokusila promluvit ovšem muž jen lusknul prstem a Min jakoby došel vzduch a slova jí ne a ne vypustit ústa. Dicer poté spolkl veškeré svoje poznámky.
Muž se podíval na Min aby pochopila situaci, ve které teď je a po chvíli opět lusknul načež se Min zhluboka nadechla.
Teď tu byl rozhovor mezi ním a Jackobem a všichni ostatní pro něj byli jen kulisi pobaveně sledoval Jackoba jak si sebevědomě sebral židli a dokázal se uvolnit. Takové měl nejradši. Min a Dicer jen nevěřícně koukali ovšem neodvážili se říct nic.
"Vskutku. Co z toho hm? Teď přichází na scénu věc se kterou si každá postava musí poradit. Volba!" pronesl s úsměvem a s očekáváním. Jackob viděl jak se vžívá do toho všeho. Jakoby před sebou měl otevřenou knihu a sledoval jak se na stránce objevují další a další slova. Měřil si Jackoba od hlavy až k patě bez toho aniž by sebou jen pohl čekal kterou z možností si ten muž vybere jako pravděpodobnější.
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Jackob
Vrabčák
Jackob


Poèet pøíspìvkù : 110
Join date : 12. 01. 17
Age : 28

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost6
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost6
InteligenceInteligence5
CharismaCharisma5
Síla vůleSíla vůle6 + 1
VnímáníVnímání5
ŠtěstíŠtěstí6 + 1

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Sep 21, 2017 11:23 pm

"I vypravěč je občas aktérem představení. A tohle představení má zatím téměř vše, zločin, pár pochybných asi hrdinů, dívku na útěku, dokonce i akci, chybí mu akorát už jen zvrat na konci. Ten kdo celý tenhle divadelní kus zinscenoval ovšem celou dobu věděl kde se stránka nachází a podle mě proto, že mu patřila už předtím." zadíval jsem se do očí muže sedícího přede mnou a pokračoval.
"Pokud je tedy stránka skutečně vaše myslím, že bychom vám jí měli vrátit." pohled mi sklouzl na Dicera a Min.
"Ne že bychom tedy měli na vybranou..." dodal jsem s úsměvem na tváři.
"V dobré společnosti je ovšem zvykem za představení zaplatit." řekl jsem a vzal stránku ze stolu do rukou.
Návrat nahoru Goto down
Admin
Admin
Admin


Poèet pøíspìvkù : 1165
Join date : 16. 01. 15

Character sheet
Charakter:
Dovednosti:
DovednostiHodnotaHodnota
SílaSíla6
ObratnostObratnost4
Tělesná zdatnostTělesná zdatnost4
InteligenceInteligence6
CharismaCharisma2
Síla vůleSíla vůle8
VnímáníVnímání4
ŠtěstíŠtěstí3

Život:
Callenhad (Město) - Stránka 5 Left_bar_bleue100/100Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty_bar_bleue  (100/100)

Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Sep 21, 2017 11:48 pm


Muž se pobaveně podíval a uklonil se jako když na konci představení uklání herci. Když však přišlo k otázce peněz muž se opět zasmál.
"Co kdybych ti řekl že jsem vám už dávno zaplatil."řekl muž s úsměvem. Zajímalo ho zda přijde co že to má vlastně na mysli.
Návrat nahoru Goto down
https://ftrpg.forumczech.com
Sponsored content





Callenhad (Město) - Stránka 5 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Callenhad (Město)   Callenhad (Město) - Stránka 5 I_icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Callenhad (Město)
Návrat nahoru 
Strana 5 z 9Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Angelwood (Město)
» Albien (Město)

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Fórum :: Herní místnosti :: Kingdom of Mercia :: Města-
Přejdi na: